"Ogień i krew" - nowa książka George'a R.R. Martina - już w księgarniach!

George R.R. Martin nadal nie ukończył prac nad długo wyczekiwanymi Wichrami Zimy, jednak nie przeszkadza mu to angażować się w inne projekty osadzone w Westeros. Świetnym tego przykładem jest powieść Ogień i krew, która właśnie trafiła do polskich księgarń.

Książka ukazała się nakładem wyd. Zysk i S-ka. O czym traktuje?

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie, jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii, zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat Ognia i krwi. Znajdziecie je tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: