Premiera nowego wydania "Więzów krwi" Mai Lidii Kossakowskiej już dziś

Dziś do księgarń ponownie zawitały Więzy krwi. Ten zbiór opowiadań, którego autorką jest Maja Lidia Kossakowska, powrócił do sprzedaży po ponad dekadzie przerwy.

Kilka słów wstępu od wydawcy, którym jest Fabryka Słów:

„Więzy Krwi” to zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań. Ich wspólnym mianownikiem jest mroczny klimat zagłady, beznadziei i śmierci.

Autorka prezentuje przewrotne pomysły fabularne i świat, który nie jest piękną krainą magii, ale często smutną i demoniczną rzeczywistością. Tu nic nie istnieje bez powodu: pojawienie się zwykłej muchy ma sens, choć bohater jednego z opowiadań wolałby owej muchy nigdy nie zobaczyć, widmowy demon grasujący w dżungli wyciąga mordercze ręce po kolejną ofiarę, a zwykłe zakupy mogą urosnąć do rangi święta. Ba, pojawiają się nawet Zakony Handlowe, a wierni urządzają coroczne pielgrzymki do świątyń handlowych! Zapach rdzy, wanilii i gorzkich migdałów zwiastuje natomiast pojawienie się Anioła Śmierci.
Wśród opowiadań jest też mikropowieść. Autorka kreuje w niej świat po drugiej stronie lustra, którym rządzi Lud Luster, prowadzone są niejasne interesy, a w powietrzu czuć zapach krwi i zemsty.

Szczegółowe informacje na temat nowego wydania Więzów krwi znajdziecie pod niniejszym adresem.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: