Książka "Za tamą. Fantastyka niderlandzka w praktyce i teorii" dostępna za darmo

Dzisiaj za sprawą Grupy Wydawniczej Alpaka do sieci trafił darmowy e-book książki Za tamą. Fantastyka niderlandzka w praktyce i teorii. Składa się ona z kilkunastu opowiadań pisarzy-fantastów wywodzących się z Holandii, jak również kilku esejów dotyczących niderlandzkiej fantastyki.

Jak czytamy w opisie książki:

 

Antologia powstała jako pomysł Damiana Olszewskiego, pomniejszego działacza fandomowego, magistra in spe filologii niderlandzkiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Na polskim rynku fantastyka niderlandzka ukazuje się bardzo sporadycznie i rzadko kojarzona jest właśnie z tym kręgiem kulturowym. Sam temat fantastyki w Holandii i Belgii jest już wystarczająco ciężki, gdy gatunek ten pozostaje nadal w niszy i dopiero od kilku ostatnich lat możemy mówić o budzeniu się do życia.

Antologia jako dzieło w pełni darmowe – efekt pracy wolontariuszy, a przede wszystkim pełnych pasji pisarzy z Niderlandów – ma za zadanie popularyzować fantastykę niderlandzką poza granicami geograficznymi i uświadamiać fantastów w Polsce, że nie tylko literatura amerykańską i rosyjską można bawić umysł.

Za tamą można pobrać stąd w formacie EPUB lub PDF. Szczegółowe informacje o książce znajdziecie pod niniejszym adresem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.