Projekt Fantazmaty rozpoczął przyjmowanie prac na dwa nowe konkursy literackie

Z każdym kolejnym rokiem projekt Fantazmaty nabiera rozmachu. Choć mamy dopiero luty, twórcy tej literackiej inicjatywy zbierają już opowiadania na dwa kolejne konkursy pisarskie.

Informacja prasowa projektu Fantazmaty:

 

Ekipa Fantazmatów informuje, że od 1 lutego trwa nabór na konkurs „Technofobie”. Motywem przewodnim jest połączenie gatunków science fiction i horroru. Tematyka tekstów powinna dotyczyć tytułu konkursu, czyli szeroko pojmowanego „strachu przed technologią” w interpretacji dowolnej.

Teksty będą przyjmowane do końca kwietnia.

Więcej informacji: https://fantazmaty.pl/konkursy/technofobie/

Do końca marca przyjmowane są również teksty w konkursie „Retrowizje” organizowanym na portalu Nowej Fantastyki. Zwycięskie opowiadania ukażą się w antologii Fantazmatów.

Zadaniem konkursowym jest opublikowanie na portalu opowiadania, którego akcja dzieje się w dającej się określić (dzięki np. elementom tła, wzmiankom historycznym, obyczajowości czy nawet postaciom) przeszłości, ale zarazem kreującego alternatywny świat, oparty na spektakularnym rozwoju technologii właściwej dla tego okresu.

Zachęcamy do tworzenia historii osadzonych w czasach od paleolitu do połowy XX wieku, z elementami boomu technologicznego, stanowiącymi co najmniej mocny akcent tła. Klasycznego steampunku nie wykluczamy, choć zastrzegamy, że preferowane będą opowiadania eksplorujące
mniej popularne dekoracje.

Więcej informacji: https://www.fantastyka.pl/hydepark/pokaz/21881

Oczywiście jak zawsze zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursach!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.