"Tylko ludzie", finał trylogii Akta Temidy, w sprzedaży już od środy

Już w najbliższą środę do polskich księgarń zawita kolejna książka Sylvaina Neuvela pt. Tylko ludzie. Powieść stanowi finał trylogii zatytułowanej Akta Temidy.

Tylko ludzie ukażą się nakładem wyd. Akurat.

Ostatni tom trylogii Akta Temidy. Zakończenie fascynującej i pobudzającej wyobraźnię serii o konfrontacji mieszkańców Ziemi z obcą cywilizacją. Tylko ludzie Sylvaina Neuvela, to napisane z rozmachem połączenie thrillera, fantastyki i powieści przygodowej.

Doktor Rose Franklin poświęciła całe swoje dorosłe życie na rozwiązanie zagadki, na którą przypadkowo natknęła się w dzieciństwie. Odkryła wtedy gigantyczną metalową dłoń ukrytą pod ziemią na przedmieściach Deadwood w Południowej Dakocie. Jej odkrycie wyzwoliło lawinę katastroficznych w skutkach wydarzeń, które zaważyły na losach całej planety.

Kiedy armia gigantycznych robotów niespodziewanie pojawia się w najbardziej zaludnionych miastach Ziemi, zabijając miliony ludzi, Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi stają do walki, próbując ratować planetę. Inwazję udaje się odeprzeć, ale najeźdźcy, wycofując się po przegranym konflikcie, uprowadzają ze sobą czwórkę bohaterów.

Po prawie dziesięciu latach życia na innej planecie, Rose powraca na Ziemię, gdzie trafia w sam środek kolejnego wyniszczającego konfliktu – tym razem między ludźmi. Okazuje się, że wydarzenia sprzed dekady doprowadziły do zupełnego chaosu. Ameryka i Rosja walczą o wpływy, starając się wykorzystać naruszenie równowagi sił, do jakiego doszło po inwazji obcych. Dotychczasowi sojusznicy usiłują się wzajemnie zniszczyć, co miałoby katastrofalne skutki dla całej Ziemi.

Czy gigantyczne roboty opuściły Ziemię wierząc, że ludzie sami dokonają dzieła zniszczenia? Czy Rose może temu zapobiec?

To jedna z tych historii, która porusza do głębi, sprawia, że kwestionujesz otaczający cię świat a uczucia te nie opuszczają cię jeszcze długo po lekturze. Brakuje mi słów, żeby wystarczająco mocno polecić tę serię.

Read and Wander

Epicka i prowokująca do myślenia jazda od początku do końca.

Teri Polen

Co za perfekcyjne zakończenie! „Tylko ludzie” doskonale wieńczą trylogię. To było niesamowicie emocjonujące, głębokie i satysfakcjonujące doświadczenie. To jedna z tych historii, które zostaną we mnie jeszcze przez długi czas. Sprawia, że kwestionujesz swoje miejsce na świecie i na nowo zastanawiasz się, co to znaczy być człowiekiem.

I Blame Wizards

Premierą książki zaplanowano na 8 maja. Szczegółowe informacje o finale trylogii Akta Temidy znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: