Festiwal Meet Point już w ten weekend na PGE Narodowym!

W Warszawie rusza właśnie kolejny Meet Point - niezwykłe wydarzenie towarzyszące Warszawskim Targom Książki, którego program skupia się na grach elektronicznych, fantastyce oraz twórcach internetowych. Można zatem śmiało założyć, że każdy z naszych czytelników znajdzie tam coś dla siebie!

Meet Point jest podzielony na trzy strefy pełne atrakcji: Strefę Gamingu, Strefę Fantastyki, oraz Strefę Popkultury Azjatyckiej. Każdej z nich warto poświęcić nieco więcej miejsca:

 

Strefa fantastyki

W strefie odbędą się spotkania z pisarzami oraz panele dyskusyjne. Wśród wielu gości znajdą się m.in: po raz pierwszy na spotkaniu z fanami, Adam Przechrzta, wszystkie 13 autorek antologii “Harda Horda”, czy Jakub Ćwiek oraz Andrzej Pilipiuk. Swoje stoiska w strefie postawią popkulturowi wystawcy, oferując bogatą ofertę gadżetów i produktów handmade. Na uczestników będą czekały wystawy: “Fantastyka w Komiksie”, prace Rocha Urbańskiego oraz “Okładki Nowej Fantastyki”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – wśród nich znajdzie się LEGO oraz repliki z filmu Gwiezdne Wojny i serialu Doctor Who. W tym roku na wydarzeniu zostaną przyznane Nagrody "Nowej Fantastyki" oraz Nagroda Wydawnictwa Genius Creations.

Strefa Gamingu – strefy free2play, premiery i youtuberzy Będzie to, otwarta od piątku, przestrzeń nowych technologii i esportu. Uczestnicy zagrają w takie tytuły jak np. APEX Legends, World War 3, Mortal Kombat, czy CS:GO. Swoje stanowisko postawi partner technologiczny wydarzenia Actina, Playstaton oraz wielu wystawców związanych z gamingiem. Poza najnowszymi tytułami nie zabraknie gier retro. W strefie dostępne będą stanowiska z klasycznymi konsolami Amiga, Commodore i Pegasus, a każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak w latach 90. W trakcie Meet Pointu zostaną rozegrane esportowe rozgrywki Games Clash Masters. Najlepsze drużyny z Polski zagrają w grze CS:GO o zaproszenie na wielki finał Gdyni. Ponownie na PGE Narodowym pojawią się również youtuberzy, których na liście gości jest już ponad 30. Będzie to okazja do zdobycia zdjęć i autografów internetowych twórców. Nowością na wydarzeniu będzie także strefa popkultury azjatyckiej – jej atrakcje, pełne kPopu, mangi i anime, odbędą się w Sali Kinowej.

Premiery gier Na festiwalu odbędzie się polska premiera gry strategicznej Total War: Three Kingdoms i prezentacje nowej gry Rage 2 wydawnictwa Cenega. Swoje najnowsze gry zaprezentuje również wydawnictwo CDP. Będą to: We. The Revolution, Book of Demons, V-RALLY 4 oraz Driftland: The Magic Revival.

Strefa Popkultury Azjatyckiej Piątek zostanie poświęcony tematyce kPOP (Koreańskiej Popkultury). Zostaną przeprowadzone prelekcje o fenomenie tej kultury na świecie oraz warsztaty z kuchni koreańskiej, gdzie zaproszony gość opowie o tajnikach kulinarnych. Animatorzy poprowadzą popularne w Korei gry integracyjne oraz opowiedzą o ich powstaniu. Po południu odbędą się warsztaty taneczne oraz konkurs wiedzy na temat Koreańskiej Popkultury. W sobotę i niedzielę program będzie obejmował tematykę kultury Japonii oraz japońskie kreskówki i komiksy - mangi i anime. Odbędą się warsztaty tworzenia tradycyjnymi metodami pocztówek z motywem japońskim oraz wspólne szycie znanych maskotek Pokemon.

Godziny otwarcia Strefy Gamingu: 24 maja 2019 (piątek) 10.00-19.00 25 maja 2019 (sobota)  10.00-19.00 26 maja 2019 (niedziela) 10.00-17.00

Zastanawiacie się, jak było rok temu? Zobaczcie sami!

Bilety oraz szczegółowy program Meet Pointu znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

Wybieracie się?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.