Najwybitniejsze dzieła Richarda Mathesona dostępne w nowym wydaniu!

Richarda Mathesona śmiało można zaliczyć do klasyków horroru XX w. Część jego najbardziej spektakularnych dzieł można teraz nabyć w nowym zbiorze, które przygotowało wyd. MAG.

Na półki księgarskie w Polsce trafiła właśnie pozycja, która zawiera w sobie wybitne dzieła Mathesona trakie jak powieści Jestem legendą, Piekielny dom oraz Człowiek, który nieprawdopodobnie się zmniejszał. Tytułem wstępu od polskiego wydawcy:

Pośród największych gwiazd na firmamencie horroru i fantasy niewiele błyszczy jaśniej niż Richard Matheson.      A choć wielu czytelników zna go głównie z powieści takich jak "Jestem legendą", Piekielny „dom” i szesnastu scenariuszy serialu "Strefa mroku", to najwyższe mistrzostwo osiągnął jako autor mrożących krew w żyłach opowiadań, z których wiele znalazło się niniejszej książce. Od czasu debiutu Mathesona w 1950 praktycznie wszyscy ważniejsi autorzy fantastyki i grozy czerpią garściami z jego dokonań - przyznają się do tego Stephen King i Neil Gaiman, Peter Straub i Joe Hill, a także filmowcy, tacy jak Stephen Spielberg i J.J. Abrams.

Matheson zrewolucjonizował horror, przenosząc go z gotyckich zamczysk i otchłani nieznanego kosmosu na dobrze nam znane i bliskie ulice i przedmieścia. Przesycił opowieści o zjawiskach fantastycznych i paranormalnych mroczną znajomością natury ludzkiej, sięgając do pokładów uniwersalnej grozy samotności i zagrożenia w niebezpiecznym świecie.

Szczegółowe informacje o książce znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: