Powieść Philippa K. Dicka "Możemy cię zbudować" ponownie w księgarniach

Po wielu latach przerwy w polskich księgarniach ponownie można znaleźć powieść Philipa K. Dicka pt. Możemy cię zbudować. To kolejna niepokojąca pozycja w dorobku wybitnego amerykańskiego pisarza, która traktuje o upadku człowieka.

Nowe wydanie ukazało się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Tytułem wstępu:

 

Louis Rosen i Maury Rock handlują elektronicznymi klawikordami, lecz sprzedaż kuleje, a ich ambicje sięgają znacznie wyżej. Postanawiają produkować i sprzedawać ludzi, a właściwie doskonałe cybernetyczne sobowtóry postaci historycznych. Problem polega na tym, że jedynym ich potencjalnym wspólnikiem jest Sam K. Barrows, chciwy miliarder o usposobieniu i moralności rekina, a prototyp, Abraham Lincoln, wcale nie ma ochoty być sprzedany i powołuje się na swe konstytucyjne prawa...

Czy elektroniczny Lincoln jest mniej ludzki niż jego twórcy? Czy maszyna, która troszczy się o innych i cierpi, jest gorsza od Barrowsa albo zimnej psychopatki, w której beznadziejnie kocha się Louis?

Więcej informacji o nowym wydaniu Możemy cię zbudować znajdziesz pod niniejszym adresem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.