Zapowiedź "SybirPunka" Michała Gołkowskiego

Michał Gołkowski dał się poznać jako autor, który nie boi się oryginalnych pomysłów, a jego najnowsza książka jest tego doskonałym przykładem. Nadchodzi SybirPunk!

Nowa powieść Gołkowskiego ukaże się nakładem wyd. Fabryka Słów. Tytułem wprowadzenia:

Przyszłość - sterylnie czyste miasta, uporządkowane społeczeństwa i służąca ludzkości zaawansowana technologia... ...No nie, sorry, ale nie. Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja pokryta węglowym pyłem. Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak napakowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi.

W takim świecie żyje Sasza Khudovec, zwany Chudym - facet od załatwiania spraw trudnych.

Tym razem został windykatorem i ma odzyskać pieniądze, które jeden paskudnie bogaty oszust ukradł drugiemu obrzydliwie nadzianemu oszustowi. Pieniądze są ogromne, prowizja Chudego - niebagatelna. Szybko jednak okazuje się, że nie zarobi swojej forsy ani łatwo, ani bezpiecznie, a problemy związane z tym zleceniem są zaledwie wierzchołkiem wielkiej góry lodowej. Orkiestra gra do samego końca, silniki idą pełną mocą naprzód, zaś Chudy pędzi na zderzenie czołowe.

Brzmi interesująco? W takim razie zapamiętajcie, że SybirPunk zawita do księgarń już 11 marca. Więcej informacji o najnowszego książce Michała Gołkowskiego znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: