Wiosenna edycja Warszawskich Targów Fantastyki już za dwa tygodnie

Już za nieco ponad dwa tygodnie odbędą się Warszawskie Targi Fantastyki. Wiosenna odsłona wydarzenia będzie już jego siódmą edycją.

W dniach 21-22 marca na uczestników WTF-ów czeka moc atrakcji, w tym m.in.:

 

Poziom -1

Wrota Śródziemia

Zapraszamy do przekroczenia, choć na chwilę, Wrót prowadzących do Śródziemia. Chyba każdy czytał, lub chociaż oglądał „Władcę Pierścieni” i pamięta magiczny świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena. Jest to świat pełen starożytnych historii królestw Ludzi, Elfów i Krasnoludów, epickich wojen ze Złem, wielkich dzieł sztuki i rzemiosł, wspaniałej przyrody, pięknych języków i pism, oraz tajemnic, które wciąż czekają na odkrycie. Śródziemie było pierwszym uniwersum fantasy i dlatego odniesienia do niego, można spotkać w niemal wszystkich książkach, grach czy filmach utrzymanych w tej konwencji. Ennorath (w języku elfów – Sindarinie , słowo to oznacza Śródziemie) zaprasza by zakosztować z nami tej magicznej i tajemniczej atmosfery prosto z kart „Władcy Pierścieni”, „Sillmarilionu” i „Hobbita”.

Fantastyczne Studio Foto

Sprzęt fotograficzny udostępniony dzięki uprzejmości firm ProFoto i Sigma ProCentrum, jeden z najbardziej znanych fotografów w Fandomie, Magiczna Szafa Lady Elbereth i klimatyczne podziemia Domu Towarowego. Czy może być bardziej fantastycznie? Czy czegoś brakuje? Tylko Was – przebranych we własne stroje lub korzystających z zasobów Magicznej Szafy. Po raz pierwszy na Targach otwieramy dla wszystkich przebranych w fantastyczne stroje nasze Fantastyczne Studio – miejsce gdzie będziecie mogli uwiecznić Wasze kreacje.

Poziom 0

Wystawa Fantastycznych Grafik

Na tej edycji Wystawa będzie fantastyczno-nostalgiczna. Na początku tego roku odszedł od nas wspaniały grafik i niesamowity człowiek – Bogusław Polch. Na Targach, dzięki zgodzie Rodziny i współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka zaprezentujemy ułamek twórczości Artysty w postaci okładek najsłynniejszych opracowanych przez niego komiksów.

Poziom 2 Strefa Dorigami

Dorigami to inicjatywa artystyczna powstała w 2012 roku na bazie fascynacji japońską sztuką – origami. O tworzeniu z papieru wiedzą prawie wszystko i chętnie podzielą się swoją wiedzą! Podczas warsztatów będziecie mieli okazję nauczyć się podstaw rządzących światem papieru. Wspólnie złożycie różnorodne modele, a także będziecie mieli okazję podziwiać skomplikowane figurki, których stworzenie zajmowało niekiedy wiele godzin. Będziecie mieli także możliwość posłuchania niesamowitych historii związanych z tą formą sztuki.

Strefa Relaksu

Strefa Relaksu to miejsce gdzie możecie usiąść sami lub ze znajomymi na wygodnych pufach, przejrzeć co już udało Wam się zdobyć na Targach i zastanowić się co dalej.

Classic Tetris PAL

T. J. Z. O. S. L. I. Siedem bloków. Pole do wypełnienia nimi. A wszystkiemu przygrywają skoczne, rosyjskie melodie... Stary, dobry Tetris przeżywa swój renesans wraz z rozwojem Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, a - od 2019 roku - także i Mistrzostw Polski. W ramach stoiska będzie można poćwiczyć sztukę gry w NESową odmianę Tetrisa, a także zmierzyć się w mini turnieju w ramach wprowadzenia do II Otwartych Mistrzostw Polski w Tetrisie Klasycznym, które odbędą się we wrześniu w Toruniu.

Strefa Klocków LINDEN

Tę atrakcję przygotowaliśmy we współpracy z wrocławską firmą Lindenwood. W tym miejscu korzystając z drewnianych klocków Linden nasi najmłodsi Uczestnicy, współpracując z resztą rodziny, będą mogli zbudować dosłownie wszystko. Producent klocków lojalnie ostrzega, że zabawa tymi klockami jest w pozytywny sposób uzależniająca i nie będziecie chcieli się z nimi rozstawać.

Poziom 3

Afterek Autorów

Afterek Autorów (w skrócie AA) to miejsce, które wprowadziliśmy na poprzedniej edycji Targów. Do Afterka możecie zaprosić Waszego szczególnie ulubionego Fantastycznego Gościa po jego spotkaniu i sesji autografów. Tu, przy kawie, będziecie mieli szansę porozmawiać w bardziej nieformalnej atmosferze. Żeby nie trzeba było daleko chodzić AA zlokalizowaliśmy w bezpośredniej bliskości nowego Zakątka Autorów.

Zakątek Autorów

Tak nazywamy miejsce wszystkich spotkań z naszymi Fantastycznymi Goś mi. To tu będziecie mieli możliwość posłuchania co maja do powiedzenia na tematy różne – niekoniecznie związane tylko z ich aktualną twórczością. Tu po zakończeniu spotkania będziecie mogli zdobyć autograf na książce, komiksie lub specjalnie przygotowanym „papierze firmowym” Targów.

Wśród gości targów pojawią się tacy pisarze jak Michał Gołkowski, Rafał Dębski, Andrzej Ziemiański, Marek Oramus, Jarosław Grzędowicz czy Maja Lidia Kossakowska. Szczegółową rozpiskę programową siódmych WTF-ów znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Bilety na najbliższe WTF-y można już nabywać w przedsprzedaży.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.