"Piter. Bitwa bliźniaków", czyli ostatnia część trylogii Szymuna Wroczka, od dziś w księgarniach!

Uniwersum Metro poszerzyło się dziś o kolejną pozycję, która nosi tytuł Bitwa bliźniaków. Pozycję długo wyczekiwaną, bo stanowiącą finał trylogii Piter autorstwa Szymuna Wroczka.

Powieść ukazała się nakładem wyd. Insignis. Tytułem wprowadzenia:

 

Trzecia część cyklu Szymuna Wroczka opowiada o konflikcie. Lecz czy autor nas do tego nie przyzwyczaił? Czy we wcześniejszych powieściach nie ten właśnie obszar ludzkiego działania eksplorował? Nie inaczej jest w najnowszej odsłonie. Rozdział po rozdziale wciąga nas w mroczne realia petersburskiego metra. Ciągle na wysokich obrotach.

Pomimo Wielkiego Rozejmu, wojna w metrze nigdy się nie kończy. Zawsze znajdą się tacy, którzy chcą mieć więcej i są gotowi zrobić wszystko by to osiągnąć. W „Piterze” awantura rozgrywała się w obrębie jednej społeczności. W kontynuacji zatytułowanej „Piter. Wojna” mogliśmy zasmakować prawdziwego postapokaliptycznego konfliktu na wielką skalę.

W nowej książce wchodzimy w głowę Ubera, śledzimy jego konfrontację ze smokiem, tym prawdziwym i tym drugim. O wiele gorszym. Bo „Piter. Bitwa bliźniaków” to spin-off poświęcony Uberowi. Bohater nie jest już tym nieprzejednanym, zajadłym bojownikiem idei. Wreszcie dowiadujemy się czegoś o nim samym! Wroczek odsłania kilka tajemnic i, jak zwykle, ubarwia wszystko błyskotliwymi tekstami czerwonego skinheada.

Zaczynamy w roku 2023. Stacją Obwodny Kanał rządzi lokalna bandyterka. W pewnym momencie na scenę wkracza Uber, który nie pozostanie obojętnym na dziejące się zło. Poruszy niebo i ziemię, by naprawić świat. I zrobi to w najlepiej znany sobie sposób. Ale to nie wszystko… Spotykamy też Ubera w roku 2033. Podczas wojny z Imperium Primorcy mianują go dowódcą ekipy straceńców, która ma wesprzeć buntujących się niewolników na Obuchowie. Uber zakasuje rękawy i bierze się do roboty, w swoim stylu. A jego towarzysze to nie pierwsi lepsi stalkerzy, chociaż to samo można powiedzieć o Weganach…

1 lipca dokładamy kolejne fragmenty układanki, które zdecydują o kształcie petersburskiego metra w postapokaliptycznym świecie. I ciągle zadajemy sobie pytanie: Co z Iwanem Mierkułowem?

Jeśli i wy nie możecie się doczekać kolejnych przygód Ubera i spółki, to informujemy, że najnowszą powieść Szymuna Wroczka można już zamawiać m.in. w księgarni Empiku.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.