Opolcon 2020 odwołany!

Z tegorocznego kalendarza konwentowego zniknęło właśnie kolejne wydarzenie. Opolcon 2020 nie odbędzie się!

Decyzja o odwołaniu imprezy zapadła w związku z epidemią koronawirusa. Oficjalne oświadczenie organizatorów konwentu cytujemy poniżej:

 

Drodzy Opolconowicze.

Z żalem i smutkiem zawiadamiamy Was, że w tym roku Opolcon nie odbędzie się.

Jak widzicie w mediach, ilość zachorowań nie spada. Nie jesteśmy w stanie zapewnić, by każdy na imprezie przestrzegał reżimu sanitarnego, czy tego, że ktoś nie przyjedzie zarażony. Jak zapewne większość zdaje sobie sprawę, w trakcie konwentu odpowiadamy za Was nawet karnie, a to ryzyko jest o wiele za duże. Sądzimy, że nie warto narażać uczestników na konsekwencje ewentualnego zarażenia na konwencie.

Dodatkową kwestią jest budżet. Bez środków publicznych nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak dużej imprezy na poziomie takim, jak zwykle.

Jest nam przykro to ogłaszać, ale uważamy że, lepiej spotkać się z Wami za rok niż wcale.

W trzeci weekend listopada wznieście toast za Opolcon i smutnych Orgów planujących kolejną edycję.

Widzimy się w listopadzie 2021 roku

Warto podkreślić, że w tym roku Opolcon miał być wydarzeniem rangi Polconu. To stawia pod znakiem zapytania sposób głosowania i przyznania Nagrody Literackiej im. J. A. Zajdla. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, choć wiele wskazuje na to, że zarówno głosowanie, jak i ceremonia wręczenia statuetek, odbędą się online. Poniższe oświadczenie kapituły Nagrody jest jak na razie jedynym źródłem informacji.

Drogie miłośniczki i drodzy miłośnicy fantastyki.

Wobec odwołania tegorocznego Opolconu - konwentu w randzie Polconu, na którym miało się odbyć głosowanie oraz Gala Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla informujemy, że Związek Stowarzyszeń Fandom Polski wraz z organizatorami Opolconu pracuje nad umożliwieniem czytelnikom głosowania na Nagrodę przez internet. Planujemy również uroczyste ogłoszenie zwycięzców Nagrody online.

Nagroda Zajdla jest zbyt ważna dla fandomu, żeby koronawirus przeszkodził nam - fanom w jej przyznaniu najlepszym utworom fantastycznym z roku 2019.

Więcej szczegółów podamy wkrótce, a tymczasem życzymy wszystkim dużo zdrowia.

A zatem do zobaczenia na Opolconie 2021!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.