"Imperium chmur" Jacka Dukaja już w księgarniach

Do księgarń zawitała właśnie nowa książka Jacka Dukaja pt. Imperium chmur. Jest to samodzielne wydanie najnowszej mikropowieści pisarza, która pierwotnie ukazała się w antologii Inne światy.

Za nowym wydaniem niezwykłego dzieła Dukaja, które zostało wyróżnione m.in. Nagrodą Literacką im. Andrzeja Żuławskiego 2019, stoi Wydawnictwo Literackie. Tytułem wstępu:

 

Pod koniec XIX wieku do cesarza Mutsuhito trafia Stanisław Wokulski, emisariusz Kraju, Którego Nie Ma, aby zawrzeć sojusz oparty na odkryciu doktora Geista: technologii metalu lżejszego od powietrza.

W górskich stoczniach Hokkaidō zbudowanych przez Juliana Ochockiego, pod osłoną chmur, powstaje ażurowa flota Cesarskiej Marynarki Nieba. A każde słowo i czyn Ochockiego zapisuje Kiyoko, córka samuraja zbuntowanego przeciwko porządkom rozumu i demokracji.

I to poprzez Kiyoko przeżywamy rewolucje przemysłowe zrodzone z kaligrafii, wojny napisanej na nowo Japonii i historię jej niemożliwej przemiany. Przeżywamy przemijanie języków, obyczajów i cywilizacji.

Więcej informacji o książce znajdziecie na naszej stronie Imperium chmur.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.