"Mrok nad Tokyoramą", nowa powieść Roberta J. Szmidta, trafi do księgarń już w przyszłym tugodniu

2020 jest bez wątpienia rokiem cyberpunka. Kolejnym pisarzem, który postanowił sięgnąć do tego gatunku, jest Robert J. Szmidt. Jego Mrok nad Tokyoramą wkrótce zawita do księgarń.

Książka ukaże się nakładem wyd. Znak. Tytułem wprowadzenia:

 

Ziemia, rok 2077. Globalne ocieplenie i zatrucie środowiska doprowadziły do szeregu katastrof naturalnych, życie jest możliwe tylko tam, gdzie wkracza technologia.

Zdecydowana większość tych, którzy przetrwali, zamieszkuje gigantyczne metropolie, gdzie wszystko jest wytwarzane i kontrolowane przez rządzącą w danym regionie korporacje, które przejęły role państw. Współpracują one z gangami, które są równie okrutne i bezwzględne jak oficjalni rządzący.

Zmieniła się także globalna rozrywka; teraz na ekranach holo królują krwawe zmagania współczesnych gladiatorów. Najtwardsi z najlepszych mierzą się na gigantycznych stadionach-szachownicach w rozgrywce, która jest połączeniem szachów i sportów walki.

W tej rzeczywistości żyje Rafał Tymura, Polak o japońskich korzeniach, były żołnierz sił specjalnych, pracujący jako ochroniarz podrzędnego polityka. Gdy ludzie jednego z lokalnych oligarchów mordują jego żonę, Tymura rusza mroczną ścieżką zemsty.

Nowa tożsamość, cyborgizacje, zejście do przestępczego półświatka Tokyoramy to środki, które mają zaprowadzić go do celu. Jednak to arena okaże się miejscem, gdzie będzie mógł dokonać zemsty i dowiedzieć się, kto tak naprawdę stoi za morderstwem jego żony.

Premierę nowej powieści Szmidta zaplanowano na 28 października. Po więcej informacji odsyłam na naszą stronę Mroku nad Tokyoramą.


Mrozie


Opublikowano: