Zbiór opowiadań Cixina Liu "Wędrująca Ziemia" już w księgarniach

Od dziś w księgarniach można znaleźć zbiór opowiadań Cixina Liu pt. Wędrująca ZIemia. Nowa pozycja zawiera w sobie wszystkie najlepsze i najbardziej cenione krótkie utwory autora m.in. Problemu trzech ciał.

Wędrująca ZIemia ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Słowem wstępu od polskiego wydawcy:

 

Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach . Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie Wędrującej Ziemi.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.