Pyrkon 2021 przeniesiony na lipiec!

Najbliższa odsłona Pyrkonu - już w tradycyjnej formie - miała odbyć się w maju 2021 r. Lockdown będący konsekwencją sytuacji epidemicznej sprawił jednak, że organizatorzy postanowili przenieść tegoroczne wydarzenie na nieco późniejszy termin.

Twórcy Pyrkonu zapewniają, że...

 

Duch Pyrkonu i zapał do pracy nad festiwalem jest nadal mocny w gronie organizatorów, ale jesteśmy również realistami, dbającymi o dobro i zdrowie nas wszystkich - uczestników i organizatorów. Nie podejmujemy lekkomyślnie żadnej decyzji, dużo analizujemy, wymyślamy plany do planów i oczywiście wsłuchujemy się w Wasze głosy. I wiemy to już dzisiaj - Pyrkon w maju nie dojdzie do skutku, jesteśmy zmuszeni po raz kolejny przesunąć datę wydarzenia.

W rezultacie Pyrkon 2021 odbędzie się w dniach 2-4 lipca. Wszystkie dotychczas zakupione lub wygrane wejściówki zachowują ważność. Jeśli jednak ktoś nie będzie mógł odwiedzić konwentu w nowym terminie, może liczyć na zwrot pieniędzy.

Jednocześnie organizatorzy Pyrkonu poinformowali, że festiwal znalazł się w dość trudnej sytuacji finansowej, która może zagrozić jego dalszemu funkcjonowaniu. Z uwagi na to utworzono specjalną zbiórkę pieniędzy na portalu Patronite. Jak zapewniają orgowie:

Dzięki serwisowi Patronite każdy, kto zostanie Patronem Pyrkonu zostanie zauważony i spotka się z wyrazami wdzięczności. Każdy z Patronów ma szansę stać się członkiem Wioski Porków i zdecydować się, czy chce zostać Bardem, Barbarzyńcą, a może postacią rodem z kina sci-fi? Każde, nawet najmniejsze wsparcie to szansa na to, że Pyrkon przetrwa.

Tym samym my również zachęcamy do wsparcia Pyrkonu. Miejmy nadzieję, że największy polski festiwal fantastyki przetrwa tę dziejową zawieruchę.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.