"Czarna Góra" - nowy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka - w księgarniach w drugiej połowie lutego!

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnego "bezjakubowego" zbioru opowiadań Andrzeja Pilipiuka. Czarna Góra zawita do księgarń za niespełna dwa tygodnie!

Tytułem wstępu od wydawcy, którym jest oczywiście Fabryka Słów:

 

Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.

Mistrz Opowiadań odkrywa kolejne tajemnice swoich bohaterów. Tym razem wyjątkowo przewrotnie!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, kim był Paweł Skórzewski, zanim został Doktorem Skórzewskim, teraz się tego dowiecie.

Dowiecie się także do czego może się przydać pobyt w szpitalu psychiatrycznym, ile może człowieka kosztować imperatyw moralny (w przeliczeniu na złotówki) oraz co łączy Roberta z Marszałkiem Piłsudskim.

Dla wyjątkowo zainteresowanych: relacja z ocalenia carewicza Aleksandra z pomocą... polskiej bomby atomowej.

Premierę Czarnej Góry zaplanowano na 24 lutego, jednak już teraz można zapoznać się z fragmentem jednego z opowiadań na platformie ISSUU.

Ponadto każdy, kto zamówi książkę przedpremierowo, otrzyma darmowego e-booka pt. Anegdoty wojsławickie. Jak mówi o swojej pracy sam Wielki Grafoman:

Zbierałem się kilka lat — wreszcie siadłem i spisałem rozmaite dziwne historie, anegdotki i legendy związane z Wojsławicami. Opowieści, które przed laty słyszałem od Dziadków — Domiceli i Aleksandra Pilipiuków, od Ojca — Tadeusza „Wojtka” Pilipiuka oraz od wielu ludzi, z którym rozmawiałem.

To opowieści o naszym miasteczku, o ludziach, którzy tu żyli.

Jest to próba zapisu tego, co najbardziej ulotne — tradycji przekazywanej ustnie.

E-booka otrzyma każdy, kto zamówi Czarną Górę przed 24 lutym w księgarni Świata Książki lub zrobi to w dowolnym innym sklepie i przesle dowóc zakupu na adres anegdoty@fabrykaslow.com.pl.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.