Crowdfundingowa zbiórka na rzecz ekranizacji "Diabła Łańcuckiego" rozpoczęta!

Dawno w Polsce nie było filmu osadzonego w czasach I Rzeczypospolitej, a jeszcze dłużej takowego serialu. Jacek Komuda postanowił to zmienić i... zaczął kręcić miniserię na podstawie własnej powieści, a dokładnie Diabła Łańcuckiego. Teraz przyszłą pora na crowdfunding i zebranie środków na dokończenie serialu.

Kto zna twórczość Komudy, ten wie, że akcja powieści skupia się wokół tytułowego Stanisława "Diabła" Stadnickiego, szlachcica, ale i rębajły, postrachu Lubelszczyzny i Podkarpacia pierwszej połowy XVII w. Kto nie zna, ten koniecznie powinien zapoznać się z opisem przygotowanym przez organizatorów zbiórki, Fundację Ułani Króla Jana:

 

W czasach największej świetności Rzeczpospolita Obojga Narodów, rozciągała się od szarych fal Bałtyku na północy, aż po bezkresne przestrzenie Dzikich Pól nad dolnym Dnieprem.

Pamiętacie „Czarne Chmury”, „Pana Wołodyjowskiego”? Seriale pełne pościgów, pojedynków szlachty, zajazdów, kuligów, uczt, spraw honorowych i zwad, które przecinało się ostrą szablą. Oto produkcja, która zabierze was w czasy, kiedy krew była tańsza od wina, a spory przecinało ostrzem szabli.

Oto Rzeczpospolita szlachecka, rok 1608, Bieszczady – sławny warchoł i awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany „Diabłem” wynajmuje zagończyka Jacka Dydyńskiego do załatwienia mokrej i gardłowej sprawy.

Produkcja pierwszego odcinka jest niemal ukończona, zrealizowaliśmy prawie wszystkie zdjęcia, wystarczy tylko montaż i poprawki, aby ujrzał światło dzienne.

W rolach głównych zobaczycie Radosława Pazurę, Mateusza Banasiuka, Piotra Zawadzkiego, Michała Białeckiego, Antoniego Sałaja, Urszulę Nawrot i wielu drugoplanowych, wspaniałych aktorów.

Rozpoczęta właśnie zbiórka umożliwia w zasadzie zostanie współproducentem serialu. Jego twórcy zamierzają uzbierać 160 tys. zł. Najniższy próg wpłat wynosi 25 zł, jednak prawdziwe atrakcje, takie jak np. możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym czy imienna karta USB z innym filmem „Etiuda filmowa Hubal", zaczynają się od 150 zł. Najhojniejsi darczyńcy mogą osobiście wziąć udział w zdjęciach do serialu, a nawet otrzymać filmową szablę Jacka Dydyńskiego!

W ciągu kilku pierwszych dni trwania zbiórki projekt wsparły 44 osoby, co pozwoliło uzbierać niespełna 10 tys. zł. Jeśli chcecie włączyć się w kampanię i zebrać przy okacji szereg ciekawych "łupów" inspirowanych Diabłem Łańcuckim, zajrzyjcie na oficjalną stronę projektu na portalu zrzutka.pl.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.