"Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" ponownie w księgarniach

Trzy stygmaty Palmera Eldritcha to jedna z popularniejszych powieści Philipa K. Dicka. Od dziś w księgarniach można nabyć jej nowe wydanie.

Wznowienie ukazało się nakładem Domu Wydawniczego Rebis i zasadniczo nie różni się niczym od swojej poprzedniej wersji. Przypomnijmy zatem:

 

Bóg obiecuje życie wieczne. My je dajemy. - Palmer Eldritch.

Odkrywając niezależnie ścieżkę myślową, którą trzy lata wcześniej podążył Stanisław Lem w Solaris, Dick rezygnuje z naiwnego przekonania, że nasze ewentualne spotkanie z kosmitami musi przypominać kontakt przedstawicieli dwóch ludzkich kultur. Życie w kosmosie, jeśli istnieje, jest czymś Całkiem Innym – i dlatego właśnie zetknięcie z nim należy sobie wyobrażać raczej jako intelektualny paraliż, niemożność zrozumienia, nie zaś pokojowe współistnienie czy gwiezdne wojny… Ostatecznie nie będziemy nawet pewni, czy to, co widzimy, w ogóle jest życiem… - z przedmowy Jerzego Sosnowskiego.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie nowego wydania Trzech stygmatów Palmera Eldritcha.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.