The Witcher School oficjalnym wiedźmińskim LARP-em we współpracy z CDPR

The Witcher School już od kilku lat utrzymuje renomę jednego z największych i najbardziej profesjonalnych LARP-ów osadzonych w świecie Wiedźmina. To skłoniło CD Projekt RED do nawiązania współpracy i ogłoszenia "Szkoły Wiedźminów" jednym z oficjalnie licencjonowanych wydarzeń!

Szkoła Wiedźminów działa w Polsce od 2015 roku i od tamtej pory wzięło w niej udział ponad 2 tysiące osób z 52 krajów na świecie. To jedyna taka okazja, żeby na 3 dni zamieszkać w prawdziwym zamku, przejść wiedźmińskie szkolenie pod okiem profesjonalnych trenerów, zapolować na potwory znane z bestiariusza a nawet spotkać niektóre postaci znane z książek i gier.

 

Żeby wziąć udział w Witcher School nie trzeba specjalnych wymagań – powiedział Dastin Wawrzyniak z agencji 5 Żywiołów, organizator wydarzenia. W cenie biletu jest podstawowy kostium, postać wiedźmińskiego adepta stworzona przez naszych scenarzystów, a przed grą odbywają się warsztaty, które wyjaśnią zasady gry i bezpieczeństwa, ze specjalnym uwzględnieniem osób, które są na wydarzeniu po raz pierwszy.

Wraz z nastaniem zmroku zaczyna się przygoda, na wiedźmińskich adeptów czekają nie tylko treningi, ale żyjący świat, pełnokrwiste postaci tła z własnymi celami, trudne moralne wybory i wydarzenia wspierane efektami specjalnymi i pirotechniką. Na koniec przyjdzie im podjąć najważniejszą decyzję – czy poddadzą się Próbie Traw i zostaną wiedźminami.

Na stronie Witcher School można znaleźć wiele informacji dotyczących tego, jak wygląda przygoda oraz zdjęć prezentujących sceny z gry, które wyglądają niczym kadry z serialu Netflixa. Jest także lista nadchodzących wydarzeń z informacją o dostępności biletów. 

Na tę chwilę mamy harmonogram na jesień 2021 i są jeszcze wolne bilety na międzynarodowe wydarzenia w języku angielskim, ale już pracujemy nad planami na przyszły rok – dodał Wawrzyniak. Mamy nadzieję ogłosić je jak najszybciej, ponieważ dzięki licencji CD PROJEKT RED – zainteresowanie naszym wydarzeniem wzrosło.

Witcher School ma za sobą ponad 30 zorganizowanych edycji, a biorąc pod uwagę, że świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego zdobywa przebojem cały świat – prawdopodobnie kolejnych kilkadziesiąt przed nimi.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.