Pierwszy tom nowej trylogii w świecie Zaginionej Floty już we wrześniu!

Cykl Zaginiona Flota na stałe wpisał się do kanonu światowej militarnej sf. Teraz Jack Campbell powraca z nową trylogią, która przedstawi początku Sojuszu. Jej pierwszy tom - Awangarda - zawita do polskich księgarń już we wrześniu!

Nowa książka amerykańskiego pisarza ukaże się nakładem wyd. Fabryka Słów. Tytułem wstępu:

 

Ziemia przestała być centrum wszechświata.

Po wynalezieniu napędu skokowego, pozwalającego podróżować w kosmosie z prędkością nadświetlną, ludzkość zakłada kolejne kolonie. Jednak ogromne odległości pomiędzy nowo zasiedlonymi układami oznaczają, że stary porządek i prawo międzygwiezdne, nadzorowane przez Ziemię, przestają istnieć.

Kiedy sąsiedni świat przypuszcza atak, młoda kolonia, Glenlyon, zwraca się o pomoc do Roberta Geary’ego, byłego oficera floty gwiezdnej oraz Mele Darcy, byłej szeregowej piechoty kosmicznej. Mając do dyspozycji jedynie zaimprowizowaną broń i kilkunastu ochotników muszą stawić czoła okrętom wojennym oraz uzbrojonym żołnierzom.

Premierą pierwszego tomu Narodzin Floty zaplanowano na 17 września. Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie Awangardy.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.