Nowa odsłona PyrkONline rusza już za niespełna miesiąc

W dobie pustki Pyrkonowej miłośnicy fantastyki po raz kolejny będą mogli spotkać się z ulubionymi twórcami w przestrzeni wirtualnej. Wielkimi krokami zbliża się bowiem tegoroczna edycja PyrkONline!

Tym razem fani fantastyki mogą liczyć na aż 10 dni wypełnionych ciekawymi rozmowami z ekspertami i twórcami, dotyczącymi między innymi gier wideo, książek czy filmów i seriali. Organizatorzy przygotowali kilkanaście ekskluzywnych materiałów wideo z popularnymi twórcami, które będzie można obejrzeć od 15 Października na stronie: www.pyrkonline.allegro.pl. W programie między innymi rozmowa z Tomkiem Bagińskim o jego dotychczasowych projektach, w tym o Wiedźminie czy Jackiem Dukajem o książce Starość Aksolotla, która była inspiracją do stworzenia serialu Netfliksa pt. Kierunek: Noc. Ponadto gościem będzie również m.in międzynarodowy arcymistrz szachowy - Mateusz Bartel. Opowie on o tym, dlaczego warto zacząć grać w szachy, czyli kultową grę do której nawiązań można szukać w licznych dziełach popkultury.

Widzowie dowiedzą się jak fantastyka wpływa na kreatywność oraz jak powstają gry bitewne. Będą uczestniczyć również w dyskusji dotyczącej cyfrowych “gradaptacji” gier planszowych, na przykładzie m. in. gry “Na Skrzydłach”, zdobywcy najważniejszego wyróżnienia w świecie gier planszowych - Kennerspiel des Jahres. Coś dla siebie znajdą również fani mangi i anime w tym, m. in. bardzo popularnego “My Hero Academia”. Na fanów książek i gier czeka również rozmowa o inspiracjach czerpanych z książek przy tworzeniu gier i odwrotnie, a także o udziale pisarzy w tworzeniu fabuł i kreowaniu bohaterów w grach.

 

W czasie PyrkONline będzie można zakupić wybrany asortyment z kategorii książki, komiksy, gry i gadżety w specjalnych cenach. Dodatkowo Allegro Lokalnie przygotuje dla swoich użytkowników specjalną promocję, w której będzie można otrzymać aż 20 Monet, tym samym obniżając swoje kolejne zakupy o 20 zł. W czasie trwania tegorocznej edycji PyrkONline wystarczy podarować drugie życie książkom, grom czy innym gadżetom związanym z popkulturą, wystawiając je na Allegro Lokalnie. Następnie zrobić zakupy na Allegro.pl za minimum 80 zł, w kategoriach objętych promocją. Ponadto będzie można zaangażować się w lokalną zbiórkę, wspierającą Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, link do zbiórki tutaj.

Warto zatem już teraz zapisać w swoim kalendarzu daty 15-24 października i... wyczekiwać najbliższej odsłony wirtualnego konwentu.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.