AlterHist, Festiwal Historii Alternatywnej, już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Historii Alternatywnej - AlterHist. W wydarzeniu weźmie udział wielu pisarzy pisarzy, fantastów i historyków, a nie zabraknie też atrakcji dla miłośników gier RPG i planszówek.

III Festiwal Historii Alternatywnej, który odbędzie się w Sztolni Królowa Luiza (Łaźnia Łańcuszkowa) przy ul. Wolności 408 w Zabrzu, rozpocznie się 9 października o godz. 10.00 wykładem inauguracyjnym prof. dra hab. Adama Regiewicza pt: Historia alternatywna jako nowa powieść historyczna.

Jak co roku odbędą się prelekcje i spotkania autorskie z popularnymi pisarzami z nurtu fantastyki, historii, a przede wszystkim historii alternatywnej. W tym roku tematem wiodącym do tworzenia alternatywnych rozważań będzie bitwa pod Chocimiem z 1621 roku, której 400–setna rocznica przypada jesienią tego roku.

 

W Festiwalu wezmą udział tacy polscy pisarze jak Andrzej Pilipiuk, Marcin Ciszewski, Adam Przechrzta, Sławomir Koper, Piotr Langenfeld, Jacek Komuda, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Wojciech Harpula, Joanna Lamparska, Arkady Saulski oraz wielu historyków, publicystów i pasjonatów historii: Krzysztof Tracki, prof. UŚ Miłosz Skrzypek, Mikołaj Marcela, Marcin Domagała, Michał Gruszczyński, Piotr Gociek, Jarosław Żamojda, Marek Farfos czy prof. Adam Regiewicz.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników gier RPG i planszówek, które będą odpowiadały tegorocznej imprezie, czyli bitwie chocimskiej. Na uczestników czekają gry wojenne, ekonomiczne, przygodowe, duże planszówki i małe karcianki. Chętni do udziału w sesjach RPG mogą już zapisywać się na nie przez fanpage Alterhist.

W sobotę wieczorem o godz. 18.30 zagra wrocławski zespół Projekt Volodia. Festiwal zakończy się w niedzielę 10 października koncertem, który odbędzie się o godz. 16.00. Wystąpią Fábián Zoltán + zespół Forteca.

Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Polakom w armii amerykańskiej podczas II wojny światowej.

Interesującą zapowiedź nadchodzącego AlterHistu obejrzycie poniżej.

 

Więcej informacji na stronie AlterHist.pl oraz w mediach społecznościowych Festiwalu.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.