Nie żyje Anne Rice, autorka kultowego cyklu Kroniki wampirów

Zza oceanu nadeszła smutna wiadomość o śmierci Anne Rice. Pisarka zdobyła sobie światową sławę przede wszystkim za sprawą bestsellerowego cyklu Kroniki wampirów.

Amerykanka zmarła 11 grudnia 2021 r, w wieku osiemdziesięciu lat, wskutek komplikacji po udarze mózgu. Informację o jej śmierci przekazał jej syn, Christopher.

 

Pisarka zaskarbiła sobie wielu fanów nie tylko za sprawą wspomnianych już Kronik..., ale również takich cykli jak Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair czy Nowe opowieści o wampirach. Na podstawie jej książek powstało kilka filmów: Królowa potępionych, Ucieczka do Edenu i – najsłynniejszy – Wywiad z wampirem. W tym ostatnim, wyreżyserowanym przez Neila Jordana, zagrali tak znani aktorzy, jak Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunst, Stephen Rea, Antonio Banderas czy Christian Slater. 

Anne Rice zostanie pochowana podczas prywatnej ceremonii w Nowym Orleanie, gdzie się urodziła. Jej syn zapowiedział, że w przyszłym roku zorganizowana zostanie otwarta dla wszystkich uroczystość celebrująca jej życie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.