"Diuna" i "Heretycy Diuny" ponownie w księgarniach

Od dziś w księgarniach można ponownie znaleźć dwie części Kronik Diuny Franka Herberta. Mowa o rozpoczynającej cykl Diunie oraz jego piątym tomie, Heretykach Diuny.

Oba wznowienia ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Przypomnijmy najważniejsze informacje o Diunie:

 

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron.

Cztery tomy później, w Heretykach Diuny, sytuacja przedstawia się już znacznie inaczej:

Blisko półtora tysiąca lat po śmierci Boga Imperatora we wszechświecie dużo się zmieniło. Nie ma Imperium, Rakis nie jest już jedynym źródłem melanżu, a rybomówne straciły wpływy. Tleilaxanie, Ixanie i Bene Gesserit pozostali jednak na scenie, a nieżyjący Leto II wciąż kładzie się cieniem na ich przyszłości.

Szczegółowe informacje na temat nowych wydań ww. pozycji znajdziecie pod powyższymi linkami.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.