"Ucieczka z Festung Breslau" Andrzeja Ziemiańskiego już za tydzien w nowym wydaniu

Choć Andrzej Ziemiańskiego zyskał sobie sławę dzięki cyklowi Achaja, to na przestrzeni swojej pisarskiej kariery nie stronił też od snucia opowieści rozgrywających się w jego rodzinnym Wrocławiu. Jedna z nich, Ucieczka z Festung Breslau, niebawem doczeka się nowego wydania!

Za inicjatywą stoi wyd. Fabryka Słów, które utwór Ziemiańskiego przedstawia w następujący sposób:

 

Zima 1945 r. Festung Breslau broni się zaciekle przed ofensywą Armii Czerwonej. Żołnierze walczą o każdą ulicę, każdy dom, każde drzwi. Karabinem, bagnetem. a jeśli trzeba, to na pięści.

Tuż obok rozgrywa się zupełnie inna walka, niemająca nic wspólnego z brutalną siłą - walka wywiadów.

Oficer Abwehry Schielke musi rozwiązać zagadkę godną detektywa: odnaleźć mordercę ludzi powiązanych z wywożeniem z miasta dzieł sztuki. Przy okazji, być może, odnaleźć same działa sztuki i zapewnić sobie spokojne, dostatnie życie po wojnie. Ale to będzie później. Na razie musi przeżyć i dotrwać do końca swojej gangsterskiej przygody.

Premierę nowego wydania Ucieczki z Festung Breslau zaplanowano na 11 marca. Szczegółowe informacje o nim znajdziecie pod powyższym linkiem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.