Znamy pełny harmonogron wiosennej edycji Warszawskich Targów Fantastyki 2022

Wiosenna odsłona Warszawskich Targów Fantastyki zbliża się wielkimi krokami. Nic zatem dziwnego, że organizatorzy wydarzenia zaprezentowali jego pełny harmonogram.

Lista fantastycznych gości WTF-ów przedstawia się następująco:

 • Michał Cholewa
 • Jarosław Grzędowicz
 • Agnieszka Hałas
 • Maja Lidia Kossakowska
 • Paweł Majka
 • Andrzej Pilipiuk
 • Radek Rak
 • Jagna Rolska
 • Arkady Saulski
 • Anna Szumacher
 • Andrzej Wardziak
 • Adam Wieczorek
 • Karolina Żuk-Wieczorkiewicz
 • Wydawnictwo Mięta
 • Grupa Larpunk z prelekcją o larpowaniu
 • Grupa Zgrozy z prelekcją o dodatkach do Zewu Cthulhu

Rozkład jazdy Targów przedstawiamy poniżej:

 

Sobota, 19 marca

10:00 – Otwarcie Targów

11:00 – Larpunk: prelekcja o larpowaniu

12:00 – Michał Cholewa

13:00 – Karolina Żuk-Wieczorkiewicz

14:00 – Paweł Majka

15:00 – Arkady Saulski

16:00 – Radek Rak

17:00 – Adam Wieczorek

18:00 – Andrzej Wardziak

19:00 – Żywoty Nieżywych

20:00 – Przerwa do niedzieli

Niedziela, 20 marca

10:00 – Ponowne Otwarcie Targów

11:00 – Zgrozy: Dodatki do Zewu Cthulhu

12:00 – Andrzej Pilipiuk

13:00 – Agnieszka Hałas

14:00 – Maja Lidia Kossakowska

15:00 – Jarosław Grzędowicz

16:00 – Wydawnictwo Mięta

17:00 – Jagna Rolska, Anna Szumacher

18:00 – Zakończenie Targów

Warto też zapoznać się ze szczegółami stałych atrakcji Targów:

Fantastyczna Syrenka
Syrenkę tej edycji (zaprojektowaną przez Magdalenę Rudzińską) przybraliśmy w szaty kultystki - czerwoną pelerynę oraz broszkę spinającą ją z charakterystycznym symbolem Necronomiconu. Znak w tle postaci nawiązuje do pradawnego celtyckiego symbolu mitologii Cthulhu. Gadżety z naszą mistyczną Syrenką będziecie mogli zakupić przy kasach wydarzenia :)

Zakątek Autorów
Tak nazywamy miejsce wszystkich spotkań z naszymi Fantastycznymi Gośćmi, gdzie spotkacie znanych i lubianych autorów grozy oraz tych nawiązujących swoją twórczością do Zewu Cthulhu.

Jeśli natomiast nie jesteście fanami horroru, w Zakątku spotkacie także naszych stałych Fantastycznych Gości oraz innych szanowanych twórców literatury fantastycznej. Będziecie mieli możliwość posłuchania, co mają do powiedzenia na tematy różne – niekoniecznie związane tylko z ich aktualną twórczością, a po zakończeniu spotkania będziecie mogli zdobyć autograf na książce, komiksie lub specjalnie przygotowanym „papierze firmowym” Targów.

Fantastyczna Wystawa
Na 3 piętrze, zaraz obok Zakątka Autorów będziecie mogli obejrzeć wystawę prac graficznych Piotra Kozła. Ta edycja jest podporządkowana grozie i Wielkim Przedwiecznym i nie można oprzeź się wrażeniu, że Piotr tworzy właśnie w Ich imieniu. Jego prace bardzo ściśle powiązane są z grozą i prozą H.P. Lovecrafta.

Piotr Kozioł to z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania artysta cyfrowy, twórca wielu okładek i ilustracji. Sporadyczny tester i korektor, pomysłodawca Pasterza Ciem i Siewcy Mgieł. Wierzy, że najlepszą drogą do przedstawienia zapadającej w pamięć grozy jest introspekcja. A czy istnieje horror sięgający równie głęboko jak lęk egzystencjalny?

Larpunk: Strefa Cthulhu
Jeśli kiedykolwiek chcieliście rozwikłać mroczną zagadkę, to nie możecie przegapić zlokalizowanej na trzecim piętrze strefy Cthulhu. Klimatyczny wystrój tej przestrzeni oraz tajemnicze postacie, które będziecie mogli tam spotkać sprawią, że ta edycja będzie jeszcze bardziej fantastyczna. Na stoisku będziecie mogli zanurzyć się w fabularnej grze w klimacie mystery.

Wciel się w poszukiwacza tajemnic i rozwikłaj zagadkę tajemniczej kreatury Mi-Ego. Wejdź w interakcję z jedną z postaci, w którą wcielać się będą osoby z @konstelarpcja. Poczuj się, jak główny bohater filmu detektywistycznego i odkryj, która z postaci jest prawdziwa, a która tylko udaje, żeby nie zostać zdemaskowaną! Los ludzkości jest w Twoich rękach. Dodatkowo będziecie mogli spróbować odczynić klątwę i powstrzymać pradawny rytuał przeprowadzany na cześć Przedwiecznego. Szukajcie śladów, łączcie fakty i postarajcie się, by zło nie wyszło na światło dzienne.

Fantastyczna Ścianka Foto
Przyznajcie, że tego Wam brakowało ostatnim razem! Tym razem odwiedzając trzecie piętro zróbcie sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach nie zapomnijcie oznaczyć Targów.

Przypomnijmy, że wiosenna edycja Warszawskich Targów Fantastyki 2022 odbędzie się w dniach 19-20 marca w Domu Towarowym Bracia Jabłkowcy w Warszawie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.