"Ucieczka z Festung Breslau" Andrzeja Ziemiańskiego debiutuje dziś w nowej odsłonie

Dziesięć lat musiało minąć, by powieść Andrzeja Ziemiańskiego Ucieczka z Festung Breslau ponownie zawitała do księgarń. Ten dzień właśnie jednak nastał.

Nowe wydanie książki wrocławskiego pisarza ukazało się za sprawą Fabryki Słów, która utwór ten przedstawia w następujący sposób:

 

Zima 1945 r. Festung Breslau broni się zaciekle przed ofensywą Armii Czerwonej. Żołnierze walczą o każdą ulicę, każdy dom, każde drzwi. Karabinem, bagnetem a jeśli trzeba, to na pięści.Tuż obok rozgrywa się zupełnie inna walka, niemająca nic wspólnego z brutalną siłą - walka wywiadów.

Oficer Abwehry Schielke musi rozwiązać zagadkę godną detektywa: odnaleźć mordercę ludzi powiązanych z wywożeniem z miasta dzieł sztuki. Przy okazji, być może, odnaleźć same działa sztuki i zapewnić sobie spokojne, dostatnie życie po wojnie. Ale to będzie później. Na razie musi przeżyć i dotrwać do końca swojej gangsterskiej przygody.

Szczegółowe informacje o tym wznowieniu znajdziecie na naszej stronie nowego wydania Ucieczki z Festung Breslau.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.