Zbiór opowiadań Dmitrija Głuchowskiego "Witajcie w Rosji" doczeka się wznowienia

Wojna rosyjsko-ukraińska jest dzisiaj na ustach wszystkich. To niewątpliwie dobry czas, by przypomnieć nietuzinkowy zbiór opowiadań Dmitrija Głuchowskiego pt. Witajcie w Rosji.

Antologia krótkich utworów twórcy Uniwersum Metro 2033 to słodko-gorzka mieszanka fikcji i rzeczywistości podlana ulubionym przez Głuchowskiego sosem science fiction. Kilkanaście najwyższej próby opowiadań, które składają się na książkę, tworzą obraz współczesnej Rosji. Ironia i satyra są doskonałym narzędziem do opisu absurdów autorytarnych rządów Putina w kraju, w którym korupcja sięga szczytów władz, a zwykły człowiek jest nikim; w którym wąska grupa oligarchów pławi się w luksusach, a więzienia są pełne tych, którzy ośmielili się mieć inne zdanie niż prezydent.

Premierę nowego wydania zbioru Witajcie w Rosji zaplanowano na 8 kwietnia. Książkę Głuchowskiego już teraz można jednak zamówić w przedsprzedaży.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.