"Witajcie w Rosji", zbiór opowiadań Dmitrija Głuchowskiego, ponownie w księgarniach

Konflikt rosyjsko-ukraiński nadal elektryzuje nie tylko Polaków, ale również społeczność międzynarodową. Jak do niego doszło? Dlaczego Rosjanie dopuścili się tej inwazji? Być może odpowiedzi na te oraz inne pytanie można szukać w opowiadaniach Dmitrija Głuchowskiego zawartych w zbiorze Witajcie w Rosji.

Książka rosyjskiego pisarza znanego przede wszystkim z Uniwersum Metro 2033 od dziś jest ponownie dostępna w polskich księgarniach. Tak przedstawia ją wydawca, którym jest Insignis:

 

W kilkunastu błyskotliwych opowiadaniach Glukhovsky wprawną ręką kreśli alegoryczny portret swojej ojczyzny: państwa, w którym korupcja sięga szczytów władz, kraju współrządzonego przez oligarchów i podporządkowanego ich interesom. Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction.

To wyjątkowa książka, dotykająca ważnych problemów współczesnej Rosji w sposób niezwykle oryginalny, dosadny i nad wyraz trafny.

Być może pierwsza od wielu lat próba uczciwego opowiedzenia o Rosji widzianej oczami nowego pokolenia.

Szczegółowe informacje o książce znajdziecie na naszej stronie nowego wydania zbioru opowiadań Witajcie w Rosji.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.