"Oczy smoka" Stephena Kinga od dziś dostępne w nowym wydaniu

Stephen King, nazywany królem grozy, nie posiada w swoim dorobku zbyt wiele klasycznej fantasy. Tym bardziej warto przypomnieć, że jedna z jego powieści, które należą do tego nurtu - Oczy smoka - doczekała się właśnie nowego wydania.

Za wznowieniem książki, w której występuje m.in. czarnoksiężnik znany z Bastionu i cyklu Mroczna Wieża, stoi wyd. Albatros. Tytułęm wprowadzenia:

 

Król nie żyje, zatruty Smoczym Piaskiem, na który nie ma lekarstwa…

Po śmierci dobrego króla Delainu, Rolanda, wybrany przez niego następca, starszy syn Peter, zostaje oskarżony o otrucie ojca i zamknięty na szczycie wieży. Tymczasem winny zbrodni jest czarnoksiężnik Flagg, jeden z największych żyjących magów, który realizuje swój przewrotny plan. Chce osadzić na tronie i zostać doradcą młodszego syna zmarłego króla, Thomasa, zazdrosnego o brata, którego poddani darzą wielką miłością, podobnie jak kiedyś jego matkę.

Przejmując stopniowo władzę nad Delainem, Flagg oddaje się swoim ulubionym rozrywkom – spiskuje, prowokuje konflikty i z przyjemnością przygląda się rozlewowi krwi… Do czasu aż prawowity następca tronu ucieka z wieży, by stawić mu czoła i zapobiec horrorowi, jaki sadystyczny mag szykuje królestwu.

Więcej informacji o książce znajdziecie na naszej stronie nowego wydania Oczu smoka.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.