"Kolonia", finał trylogii Planetside Michaela Mammaya, zapowiedziany - lecz tylko w formie cyfrowej

Fabryka Słów rozszerzyła swój katalog książkowych o zapowiedzi na maj o Kolonię - trzecią i zarazem ostatnią część cyklu Planetside Michaela Mammaya. Jest jednak pewien haczyk.

Okazuje się bowiem, że wielki finał przygód Carla Butlera zostanie wydany jedynie w formie e-booku. Jest to spowodowane faktem, że pierwsze dwie części historii nie sprzedały się w pełnym nakładzie. Stojąc przed wyborem wypuszczenia książki w formie cyfrowej lub nie wypuszczenia jej wcale, polski wydawca zdecydował się na pierwsze rozwiązanie.

Jeśli mimo tego zamierzacie sięgnąć po Kolonię, to warto powiedzieć kilka słów o tym, czego można się po tej książce spodziewać:

 

Carl Butler był niegdyś szanowanym, odznaczonym oficerem. Teraz jest zhańbionym odludkiem, pragnącym jedynie przeżyć resztę życia na zadupiu, gdzie nikogo nie obchodzą jego „zbrodnie” i gdzie wszyscy zostawiają go w spokoju.

Ale łatwo już było.

Zaginęła córka wysoko postawionego dyrektora, a ten uważa, że tylko Butler zdoła ją odnaleźć.

Sam Butler nie jest zbyt przekonany, wie jednak, jakie cierpienie wiąże się z utratą córki, więc z wahaniem przyjmuje zlecenie. Wkrótce trafia na wojskowy okręt kierujący się do niedawno utworzonej kolonii, gdzie tuż za kopułami, pod którymi żyją osadnicy, czai się śmiercionośna dżungla.W towarzystwie Maka, Fanos oraz Fadera, przydzielonego przez władze adiutanta, Butler skacze na główkę w sprawę, która wydaje się prosta. I właśnie wtedy ktoś próbuje wysadzić go w powietrze.

Postawiony w obliczu niekompetentnego miejscowego gubernatora, wojskowych o związanych rękach i korporacji dość swobodnie podchodzących do kwestii przepisów pułkownik ląduje w znanym sobie środowisku. Nie może ufać nikomu oprócz siebie, ale właśnie w takich sytuacjach radzi sobie najlepiej.

Będzie walczył, żeby rozwikłać zagadkę, ale tym razem naprawdę może nie dożyć momentu jej wyjaśnienia.

Premierę Kolonii zaplanowano na 13 maja. Po więcej szczegółów zachęcam do odwiedzenia naszej strony książki, którą znajdziecie pod powyższym linkiem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.