Copernicon powróci w tym roku w stacjonarnej formie

W tym roku miną trzy lata od ostatniego Coperniconu "na żywo". W czasie pandemii konwent przeniósł się do sieci, lecz w tym roku powróci w tradycyjnej formie, lecz z nieco zmienioną formą finansowania.

Przypomnijmy, że toruński Copernicon to największy festiwal o tematyce
fantastycznej i naukowej w północnej części Polski, który od ponad 10 lat cieszy się niesamowitym uznaniem fanów z całego kraju. Łączy w sobie różne formy działań: od spotkań z autorami, licznych konkursów, warsztatów, pokazów, poprzez gry planszowe i wideo. Jest to idealna okazja do zanurzenia się w świat swoich ulubionych postaci, rozmowy o swoich zainteresowaniach oraz poznania nowych, ciekawych twórców.

Rok temu – ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną - po raz pierwszy uczestnicy Coperniconu spotkali się online za pomocą aplikacji Gather.Town. Wirtualny Toruń odwiedziło ponad 800 fanów fantastyki. W tym roku organizatorzy planują powrót do stacjonarnej edycji, a hasłem przewodnim wydarzenia będzie “Wszyscy jesteśmy fantastyczni”.

 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-18 września 2022 r. na
Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Rozmach festiwalu zależy jednak od... samych fanów, ponieważ festiwal przechodzi na model crowdfundingowy, a to oznacza, że liczba wynajętych sal czy zaproszonych gości zależy od liczby sprzedanych wejściówek. Szczegóły na bieżąco będą zamieszczane na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorzy wierzą jednak, że zainteresowanie festiwalem - tak jak w
ubiegłorocznych edycjach - okaże się na tyle duże, że będą mogli stworzyć największy i najlepszy Copernicon w historii. Trzymamy kciuki i... wyczekujemy dnia rozpoczęcia crowdfundingowej zbiórki. Będziemy was o tym informować na bieżąco.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.