Powieść "Sylwana" z uniwersum WoW-a pod lupą Enklawy

Wraz z końcem lipca w ręce miłosników World of Warcraft trafiła zupełnie nowa powieść - Sylwana spisana ręką znanej i cenionej Christie Golden. Nowe dzieło amerykańskiej pisarki przybliża sylwetkę i ostatnie losy jednej z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek gier Blizzarda. Z jakim skutkiem?

Sprawdzamy to w naszej najnowszej recenzji ksiażkowej, za którą stoi Sonky. Tytułem wstępu:

 

Ach, te nasze kochane fantasy. Pozwala nam przeżyć niesamowite przygody, których w normalnym świecie na szczęście lub nie nigdy nie doświadczymy. Losy królestw i bohaterów mogą się odmienić niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Prosty chłop może zostać wyniesiony do boskiej rangi lub przynajmniej poślubić księżniczkę, bogowie mogą upaść, antagoniści przegrają, a wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Albo zupełnie na odwrót, jeśli to pomoże opowieści. I wiecie, w tym nie ma nic złego, wszak książki, gry czy filmy mają nas wyrwać z okowów otaczającej rzeczywistości, jednak każda dobra historia, niezależnie jak bardzo wymyślna, powinna mieć w sobie ziarno realizmu. (...)

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury całej recenzji powieści World of Warcraft: Sylwana.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.