"Najstarsza z Potęg", dziesiąty tom Księgi Całości, w księgarniach już za niecałe dwa tygodnie

Premiera Najstarszej z Potęg, czyli całkowicie nowego tomu wznawianej od miesięcy Księgi Całości, miała być wielkim wydarzeniem na scenie polskiej fantastyki. Nikt jednak nie spodziewał się, że będzie to również pierwsza pośmiertna premiera książki autorstwa Feliksa W. Kresa.

Mimo tragedii, która wydarzyła się zaledwie kilku dni temu, Fabryka Słów postanowiła nie zmieniać pierwotnej daty premiery Najstarszej z Potęg i w ten właśnie sposób uhonorować jednego z najlepszych twórców polskiej fantasy. To oznacza, że nowa powieść Kresa trafi w ręce czytelników już za niespełna dwa tygodnie, a mianowicie 4 listopada.

Czego spodziewać się po dziesiątym tomie Księgi Całości? Z wyjaśnieniem spieszy sam Fabryczny wydawca:

 

Od śmierci Riolaty Ridarety minęło 5 lat. Długich lat. Mapa Szereru zmieniła się - krainy straciły władców, rozpadły się sojusze, odeszli ci, którzy, wydawali się niezastąpieni a na ich miejsce przyszli nowi, bez których świat istniałby tak samo. Tylko cicha walka o władzę trwa niezmiennie i nieustępliwie.

Nadchodzi czas przesilenia i tym razem nowy porządek wykuje się nie w szczęku mieczy i rżeniu koni, ale w huku dział okrętowych i ostatnich krzykach tonących rannych.

Karty rozdadzą zdrajcy a konsekwencje poniosą legendarni kapitanowie i ich marynarze. Żaden z nich nie wybiera się na spotkanie ze śmiercią, a jednak wielu ją spotka.

Szczegółowe informacje o książce znajdziecie na naszej stronie powieści Najstarsza z Potęg.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.