Znamy pełny rozkład jazdy zimowej edycji WTF-ów 2022

Niespełna dwa tygodnie pozostały do najbliższej, zimowej edycji Warszawskich Targów Fantastyki 2022. To dobry moment, by zapoznać się z pełnym planem programu nadchodzącej imprezy.

Najbliższej WTF-y odwiedzi szereg fantastycznych gości, w tym m.in. Andrzej Pilipiuk, Magdalena Kozak, Michał Gołkowski, Jacek Komuda, Ignacy Trzewiczek czy Robert M. Wegner. Szczegółowy rozkład jazdy prezentujemy poniżej:

 

Zakątek Autorów

Jeśli ktokolwiek martwił się, że po zmianie lokalizacji Zakątek Autorów odejdzie w zapomnienie, to nie mógł się bardziej mylić, ponieważ Zakątek wraca o wiele większy i bardziej przestronny. Zakątek Autorów to miejsce spotkań z Fantastycznymi Gośćmi, gdzie poznacie znanych i lubianych autorów i autorki fantastyki oraz autorów gier planszowych, osoby związane z wydawnictwami i tych, którzy sami tworzą swoje tytuły. 

10 września 2022, sobota:

10:00 – Otwarcie Targów dla Fantastycznych Uczestników
12:00 - Agnieszka Kulbat
13:00 - Robert M. Wegner
14:00 - Magdalena Kozak
15:00 - Kamila Goszczyńska
16:00 - Ignacy Trzewiczek
17:00 - Andrzej Pilipiuk
18:00 - Beata Sawoń, Przemysław Wojtkowiak
19:00 - Artur Chmiel, Przemysław Duda
20:00 – Przerwa do Niedzieli

11 września 2022, niedziela:

10:00 – Ponowne otwarcie Targów
11:00 - D.B. Foryś, Marcin Halski
12:00 - Michał Gołkowski
13:00 - Adam Kwapiński
14:00 - Jacek Komuda
15:00 - Marek Mydel, Adam Wieczorek
16:00 - Małgorzata Starosta
18:00 – Zamknięcie Targów 

Fantastyczna Syrenka
Syrenka tej edycji (zaprojektowana przez Magdalenę Rudzińską) zanurza się w jednym z najfantastyczniejszych hobby związanych z fantastyką - grami planszowymi! Tak jak organizatorzy wydarzenia jest fanką wszelkiego rodzaju gier bez prądu i na edycji pod jej patronatem każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie udało Wam się zakupić gadżetów z fantastyczną Syrenką, to będziecie mieli taką możliwość w targowym sklepiku przy stanowiskach akredytacyjnych.

Bloki spotkań z Fantastycznymi Gośćmi ze świata gier bez prądu
Tym razem oprócz znanych i cenionych autorów książek każdy odwiedzający Targi będzie mógł spotkać i lepiej poznać twórców i osoby pracujące w branży gier bez prądu. Gośćmi Targów będą:

  • Adam Kwapiński - niezależny projektant gier planszowych związany z branżą od ponad dekady. Stworzył kilkanaście gier, z których do najbardziej znanych należą: Nemesis, Lords of Hellas, Dark Ages oraz planszowa adaptacja Frostpunka. W 2021 roku ukazała się jego książka poświęcona projektowaniu gier.
  • Marek Mydel - z wykształcenia japonista i tłumacz literatury starojapońskiej, zawodowo projektant, developer i tłumacz gier planszowych oraz fabularnych. Związany od ponad 20 lat z polskim środowiskiem fantastycznym. Autor takich gier, jak Waste Knights i 7 Ronin, a także dodatków do This War Of Mine: The Boardgame. Zawodowo związany z Wydawnictwem Galakta.
  • Beata Sawoń - psycholog, od lat związana z branżą wydawniczą, propagatorka wykorzystywania komiksów i gier planszowych w procesie edukacji i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, autorka artykułów w prasie parentingowej i na portalach dla rodziców.
  • Ignacy Trzewiczek - twórca gier planszowych oraz CEO Portal Games Polska. Stworzył 2 gry fabularne i ponad 20 gier planszowych oraz rozszerzeń, w tym Robinsona Crusoe i Detektywa, które stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych gier. Jego twórczość została doceniona ponad 50 nagrodami i nominacjami z branży, w tym Golden Geek i l’As d’Or-Jeu de l’Année (francuski odpowiednik Gry Roku) dla Robinsona Crusoe czy nominacja do niemieckiego Kenner Spiel Des Jahres dla Detektywa.
  • Przemysław Wojtkowiak - gra i kolekcjonuje gry planszowe od 2008 roku. Jego pierwsza gra The Sanctuary ukazała się w 2017 roku i od tego czasu zaprojektował kilkanaście gier, wydanych przez różne wydawnictwa. Gra Kroniki Zamku Avel zdobyła nagrody Giocco dell Anno 2022 (Gra Roku we Włoszech), Autor Roku 2022.
  • Adam Wieczorek - jest redaktorem naczelnym Black Monk Games i kieruje polską linią wydawniczą 7. edycji Zewu Cthulhu, tłumaczem (m.in. Czarny jak węgiel, Papierkowa robota, Martwa planeta, Maski Nyarlathotepa i Wielki grymuar magii mitów Cthulhu) oraz autorem i współautorem scenariuszy do 7. edycji Zewu CthulhuW cieniu świateł, Do góry nogami, Babie lato, Pełzająca kontrrewolucja, Z zimną krwią, Noc zagłady, Krakowska enigma oraz Tajemnica czarnego sarkofagu, który znalazł się w polskim Starterze do Zewu Cthulhu promującym kampanię Maski Nyarlathotepa.

Strefa wydawnictw gier planszowych
Gry bez prądu przeżywają ostatnimi czasy swój drugi renesans! Na grudniowych Targach Fantastyki każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie. Razem z wydawnictwami: Black Monk Games, Egmont Polska, FoxGames, Galakta. Granna, IUVI Games, Lucky Duck Games, Lucrum Games, Phalanx, Portal Games oraz Smart Flamingo organizatorzy przygotowali dla Was miejsce, w którym będzie można zakupić ulubione tytuły, wypróbować nowości oraz spotkać i porozmawiać z innymi fanami tego hobby.

Fantastyczna Strefa Relaksu
Organizatorzy wydarzenia dobrze wiedzą, jak bardzo cenicie sobie miejsce, gdzie możecie na chwilę odsapnąć po zakupach, dlatego przy pomocy Patrona - Radia Supernova, stworzyli dla Was strefę relaksu, w której nie zabraknie puf, leżaków i miejsca do siedzenia.

Fantastyczna Choinka
We współpracy z firmą dostarczającą choinki na terenie Warszawy: Dostawa Choinek udostępnimy naszym Fantastycznym Uczestnikom zielone i pachnące drzewko, które wprowadzi nieco świątecznego klimatu na Targi. W czasie trwania całego naszego wydarzenia (tj. 10-11 grudnia 2022) Fantastyczna Choinka, która znajdować się będzie niedaleko strefy relaksu sprawi, że Wasze zdjęcia nabiorą świątecznego klimatu.

Fantastyczna Ścianka Foto
Jak zwykle odwiedzając imprezę, będziecie mieli okazję zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym i oświetlonym przez nas tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagów! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować.

Atrakcje czasowe: Premiera książki Andrzeja Pilipiuka sobota, 10 grudnia, 17:00

Przedstawiamy kolejny tom przygód Jakuba Wędrowycza – największego opoja wśród egzorcystów i najwybitniejszego charyzmatyka wśród bimbrowników. Z tej książki dowiesz się, kiedy tak naprawdę upadła III Rzesza, co mają wspólnego niewidzialna roślina, krowy i krasnoludki oraz do jakich straszliwych wydarzeń może doprowadzić widmo nuklearnej zagłady. Będzie też trochę o duchach, o tym jak Jakub (prawie) został piratem i o tym, jak Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce.

Jednym słowem – znajdziemy tu wszystko, co w Wędrowyczu kochamy najbardziej!

W tym roku Jakubowi stuknęło oczko. Może więc już pić legalnie nawet w Stanach Zjednoczonych. Ale ponieważ Andrzej Pilipiuk stworzył tego bohatera jeszcze w ubiegłym wieku i nie wiadomo, ile realnie ma lat, Jakub pije już od dawna, nie zważając na strefy czasowe i szerokości geograficzne. W wolnych chwilach odczynia uroki, zdejmuje klątwy, a nawet kilka razy podejmuje się ratowania ludzkości. Wszystkie zadania wykonuje narąbany w sztok, przedkładając prymitywną siłę fizyczną i cwaniactwo nad subtelniejsze metody rozwiązania konfliktów.

I jak wam się podoba taki plan atrakcji?

Przypominamy, że zimowa odsłona Warszawskich Targów Fantastyki 2022 odbędzie się w dniach 10-11 grudnia w Hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.