Premiera pilotowego odcinka serialu "Diabeł łańcucki" już za dwa dni!

Jacek Komuda od wielu miesiący pracuje wraz z ekipą filmową nad realizacją serialu na podstawie swoich utworów opowiadających o Stanisławie Stadnickim, znanym jako Diabeł Łańcucki. Okazuje się, że premiera pierwszego, pilotażowego odcinka odbędzie się tuż przed świętami Bożego Narodzenia!

Przypomnijmy, że akcja opowieści rozgrywa się w XVII-wiecznych Bieszczadach. Stanisław Stadnicki, zwany Diabłem Łańcuckim, drapieżny magnat, który zaprzedał duszę diabłu, Jacek Dydyński, awanturnik, zagończyk, szlachcic wyjęty spod prawa i zbuntowana panna Konstancja Dwernicka, skrzyżują drogi i szable w namiętnej walce o władzę i honor, fortunę i miłość.

Odcinek pilotowy zrealizowany został w konwencji "easternu” czyli awanturniczej opowieści przypominającej amerykańskie westerny. Jego akcja nie toczy się jednak w dalekiej Ameryce, ale na dzikim, niebezpiecznym wschodzie Europy. Opowieść jest oparta na historycznych faktach, które rozegrały się na początku XVII-ego w. na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej.

 

Diabeł Łańcucki nawiązuje zatem do klasycznych seriali i filmów historycznych, które tworzono w Polsce od lat sześćdziesiątych jak Czarne Chmury, Rycerze i rabusie oraz Wilcze echa.

Premiera pilotowego serialu Diabła Łańcuckiego odbędzie się już 23 grudnia o godz. 19:00 na oficjalnym Facebookowym kanale wyd. Fabryka Słów. Zwiastun obejrzycie poniżej.

Jak wrażenia? Czekacie na premierę?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.