Pilotowy odcinek serialu "Diabeł Łańcucki" na motywach utworu Jacka Komudy już dostępny!

Polski widz już od wielu lat może co najwyżej pomarzyć o profesjonalnym kinie traktującym o historii I Rzeczypospolitej. Na szczęście Jacek Komuda i fundacja Ostoja Tradycji zamierzają to zmienić - i to w widowiskowym stylu, czego najlepszym dowodem jest pilotażowy odcinek serialu Diabeł Łańcucki.

Przypomnijmy, że rzeczony serial powstaje na motywach znanych z powieści Komudy o takim samym tytule. Kilka słów wprowadzenia dla tych, którzy nie znają tego utworu:

 

Rok 1608, południowo-wschodnie kresy RzeczypospolitejWyjęty spod prawa szlachcic-rębajło Jacek Dydyński wychodzi z lochu i trafia na służbę do podstępnego Stanisława Stadnickiego, pana na Łańcucie, zwanego "Diabłem Łańcuckim".

Tajemniczy pątnik Gedeon wraca z tureckiej niewoli na zaścianek w Dwernikach, wypowiadając prywatną wojnę Stadnickiemu. Konstancja Dwernicka odrzuca zaloty fałszywego szlachcica Smoliwąsa.

Produkcja pilotowego odcinka została zrealizowana w całości za prywatne pieniądze zebrane na portalu Zrzutka.pl. Efekt można zobaczyć poniżej.

I jak wam się podobało?

Komuda et consortes zapowiadają, że to nie koniec. Już teraz ruszyła nowa zbiórka, której celem jest zdobycie pół miliona zł na dokończenie serialu. Cel jest zatem bardzo ambitny, ale i powyższy odcinek pilotowy udowadnia, że jego twórcy potrafią stworzyć kino na naprawdę wysokim poziomie.

Po kilku dniach trwania zbiórki na koncie filmowców znalazło się już blisko 35 tys. zł. Do zakończenia tego crowdfundingowego projektu pozostało 187 dni.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.