Cztery nowe książki z Dark Library już dostępne w Polsce

Tydzień temu do polskich księgarń zawitały cztery nowe książki z Black Library. Wśród nich znajdują się pozycje zarówno z klasycznego Warhammera jak i tego osadzonego w 41 tysiącleciu.

Pierwszą z książek jest zbiór opowiadań Oko Terry, stanowiący XXXV tom cyklu Herezja Horusa. Na kartach tej książki można znaleźć utwory takich pisarzy jak Aaron Dembski-Bowden, Guy Haley czy David Annandale.

 

Galaktyka płonie na rozkaz Horusa, a w każdej chwili giną miliardy ludzi – lecz nie zawsze tak było. Dawniej tytuł Mistrza Wojny kojarzył się z honorem, lojalnością i dumą, za którą stały potężne Legiony Kosmicznych Marines. Być może poprzez prześledzenie niezliczonych ścieżek przeznaczenia, na które skierowano krnąbrnych Prymarchów i ich synów, uda się nam zrozumieć zgorzknienie tak silne, że wgryza się nawet w najbardziej niezłomną duszę…

Ta wchodząca w skład cyklu Herezji Horusa antologia zawiera piętnaście opowiadań autorstwa takich twórców jak Graham McNeill, Nick Kyme, Gav Thorpe i inni. Ponadto cieszące się uznaniem opowiadanie „Aurelian” Aarona Dembskiego-Bowdena ukazuje wędrówkę Lorgara do wnętrza Oka Terroru i odpowiada na pytanie, co mogło nakłonić wiernego sługę Imperatora do obrania drogi Chaosu.

Kolejną pozycją, o której należy wspomnieć, jest powieść Josha Reynoldsa pt. Ogród Plagi, osadzona w settingu Warhammer: Age of Sigmar.

Lord Kasztelan Lorrus Grymn prowadzi wykrwawione pozostałości zakonu wojowników Stalowych Dusz przeciwko sargassowym cytadelom Zatoki Zieleni. Błogosławieni Rycerze zwyciężają, ale ponoszą przy tym straszliwą stratę – Grymn zostaje wciągnięty do Wymiaru Chaosu.

Teraz Gardus, świeżo Przekuty po zniszczeniu Parchatych Ziem, jest zmuszony poprowadzić swoich wojowników w poszukiwaniu Lorda Kasztelana do zatęchłego serca ogrodu Nurgla, gdzie ponownie stawią czoła grozie Wymiaru Rozkładu…

W tym settingu osadzona jest kolejna przygoda Gotreka Gurnissona, która nosi tytuł Zabójca Pentaków, a jej autorem jest Darius Hinks.

 

Zdeterminowany, by pozbyć się zatopionej w piersi runy Ogniobójców, Gotrek Gurnisson, najwspanialszy Zabójca w dziejach, podróżuje do osobliwej alchemicznej Krainy Chamon.

Posługując się tajemniczą aeter-nauką, Władcy Kharadronów z Barak-Urbaz oferują mu sposób na dopełnienie misji. Gdy jednak wschodzi Zły Ksienżyc, a zdradzieckie Ksienżycowe Klany grożą podniebnej przystani zagładą, staje naprzeciw najstarszemu z wrogów swego ludu: zielonoskórym. Podczas gdy jego towarzyszka podróży, Maleneth Wiedźmi Sztylet, stara się utrzymać go przy życiu, Gotrek rzuca się w krwawy bój o przetrwanie, który poniesie go wprost do zatęchłego, grzybowego serca Przytułku Świrokróla.

Wreszcie należy wspomnieć o nowej Warhammerowej powieści Nathana Longa pt. Zrodzona we krwi, która otwiera nowy cykl Wampirzyca Ulrika.

Ulrika Magdova, mimowolna wampirzyca, próbuje zapanować nad żądzą krwi.

Dla ochrony jej samej i innych pod swoje skrzydła przyjmuje ją zgromadzenie Sióstr Lahmiańskich. Dzięki nim ma okazję bezpiecznie nauczyć się, jak żyć w mroku. Jednak zanim zdoła w pełni opanować nowe, osobliwe moce, azyl, w którym znalazła schronienie, zostaje zagrożony.

W mieście Nuln nieznany wróg żeruje na pradawnej rasie wampirów, grożąc ujawnieniem jej istnienia światu. Rozpoczyna się polowanie na czarownice, a lud domaga się unicestwienia krwiopijców. Pozbawione bezpiecznego schronienia, Ulrika i jej mentorka, hrabina Gabriella, muszą wytropić tajemniczego zabójcę, zanim same padną jego ofiarą.

Wszystkie powyższe pozycje ukazały się zarówno w wersji papierowej jak i w formie e-booka.

Która z nich waszym zdaniem zapowiada się najciekawiej? A może sięgnęliście już po jakąś?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.