Zbiór dzieł MIchaela Swanwicka "Próżniowe kwiaty. Stacje przypływu. Opowiadania najlepsze" od dziś w księgarniach

Wydawnictwo MAG oddało dziś w ręce czytelników kolejny ciekawy zbiór. Zawiera on w sobie szereg utworów Michaela Swanwicka: powieści Próżniowe kwiaty i Stacje przepływu, a także opowiadania uznawane za najlepsze w jego pisarskim dorobku.

Omnibus liczy sobie ponad tysiąc stron i stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników twórczości Amerykanina. Tytułem wstępu od polskiego wydawcy:

 

Wyjątkowa książka, będąca przeglądem niezwykłej kariery mistrza opowieści Michaela Swanwicka. Zawiera dwie powieści (Próżniowe kwiaty i Stacje przypływu) oraz wybór opowiadań obejmujących prawie ćwierć wieku. We wszystkich tekstach widać jego dalekosiężną i żywą wyobraźnię, jedną z najwybitniejszych we współczesnej literaturze. Od najtwardszej fantastyki naukowej po najczystszą fantasy, od otuchy po rozpacz, wszystko tu skrzy się literackim talentem.

Na kartach tej książki czci się Janis Joplin jak boginię, nastolatki schodzą w dół po brzegu świata, zombiaki stają się produktem, mściwy facet goni magika po powierzchni świerszcza wielkości planety, Vermont atakują dinozaury, z Nowego Jorku kursuje pociąg do piekła, a dwaj sympatyczni postutopijni hochsztaplerzy, Darger i Demobil szukają szczęścia w Labiryncie Buckingham.

Więcej informacji o tej dzisiejszej premierze znajdziecie na naszej stronie zbioru Próżniowe kwiaty. Stacje przepływu. Opowiadania najlepsze.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.