"Dar Anomalii", debiutancka powieść Pawła Zbroszczyka, pod lupą Enklawy

Już za niespełna tydzień do księgarń zawita debiutancka powieść Pawła Zbroszczyka, która nosi tytuł Dar Anomalii. Pod naszą lupę trafiła jednak już teraz.

Dzieło debiutanta wziął na warsztat Murky i wszystko wskazuje na to, że nie żałuje czasu spędzonego przy Darze Anomalii. Tytułem wstępu:

 

Z mojego doświadczenia wynika, że początkujący pisarze należą z reguły do jednego z dwóch obozów. Część stawia na sprawdzone rozwiązania i najbardziej wyświechtane dla danego podgatunku motywy: krasnoludy są opryskliwe i skore do awantur, elfy zadzierają nosa, magowie noszą szaty i ciskają kulami ognia (...) Druga grupa chcąc za wszelką cenę odróżnić się od wyżej wymienionych, powołuje z kolei do życia światy tak wydumane, sztuczne i nieprawdopodobne, że trudno przejąć się losami zamieszkujących je postaci. Z rzadka jedynie trafia się ktoś, kto potrafi połączyć ogień z wodą, ale to właśnie on odnosi sukces.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o mocnych i słabych stronach książki, koniecznie zapoznajcie się z całością naszej recenzji Daru Anomalii.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.