Jacek Komuda gościem XVI Dni Jakuba Wędrowycza

Grono gości XVI Dni Jakuba Wędrowycza poszerzyło się o niezwykle zacną personę. Jest nią pisarzy i popularyzator historii Polski, Jacek Komuda.

Organizatorzy DJW przedstawiają pisarza w następujący sposób:

 

Komuda to prawdziwy ekspert w dziedzinie dziejów Rzeczypospolitej szlacheckiej. Jego powieści historyczne przenoszą czytelników w świat XVII wieku. Dzieła pisarza zdobyły ogromną popularność wśród polskich czytelników, sprzedając się w imponującym, półmilionowym nakładzie.

Jacek Komuda to nie tylko pisarz. Autor ten jest również aktywnym uczestnikiem rekonstrukcji historycznych. Dzięki jego szerokiej wiedzy i autentycznemu doświadczeniu poznamy dogłębnie realia przeszłości, a także lepiej zrozumiemy historię.

Ciekawostką jest ponadto fakt, że Autor, będący szlachcicem z zamiłowania, zbudował w Bachowie pod Przemyślem dom, który dzięki swej wyjątkowej architekturze wydaje się być przeniesiony wprost z sarmackich powieści. To miejsce stanowi nie tylko rezydencję własną pisarza, ale również odwzorowanie jego pasji i oddania dla dawnych tradycji i kultury szlacheckiej.

Jacek Komuda jest też znany jako felietonista tygodnika Do Rzeczy.

XVI Dni Jakuba Wędrowycza, na których będzie można spotkać m.in. imć Komudę, odbędą się w dniach 21-23 lipca w Wojsławicach k. Chełma.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.