Nadchodzi Ostatni Olimpijczyk!

Informacja prasowa wyd. Galeria Książki:

10 listopada na rynku pojawi się V tom przygód Percy’ego Jackson’a , bohatera bestsellerowej serii książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Ricka Riordana.

„Ostatni Olimpijczyk” kończy serię opowieści o losach młodego herosa, syna greckiego boga Posejdona. Dotychczas wydane cztery tomy serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” cieszyły się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Bohaterowie książek Riordana mają licznych fanów, którzy niecierpliwie czekają na kolejne historie z ich życia. Oczekiwania mijają na  tworzeniu własnych hereosowych opowieści, które fani Percy’ego publikują na www.blog.percyjackson.pl. Tam też można już teraz przeczytać pierwszy rozdział „Ostatniego Olimpijczyka”.

 

O popularności serii świadczy fakt, że od wielu tygodni znajduje się na liście najlepiej sprzedających się książek dla dzieci, publikowanej przez New York Timesa, a prawa autorskie do książek sprzedano w ponad 30 krajach. Na podstawie pierwszego tomu powstał film wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa - twórcę filmów takich, jak „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” czy "Kevin - sam w domu". Polska premiera filmu "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna" miała miejsce 19 lutego 2010 roku.

 W księgarniach poza klasycznymi wydaniami książkowymi można nabyć też audiobooka „Złodziej Pioruna” z tekstem czytanym przez Marcina Hycnara.

Ważną informacją dla niecierpliwych fanów może być to, iż podczas najbliższych Targów Książki w Krakowie (tj. 04-07 listopada 2010r.) Wydawnictwo Galeria Książki rozpocznie przedpremierową sprzedaż V tomu przygód nastoletniego półboga.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.