Wydawnictwo Solaris - początek roku 2011

Solaris informuje o nowościach, jakie ukażą się na początku tego roku. Wśród nich znajdziemy Futurospekcję Roberta J. Sawyera oraz książkę Aliedora Nika Perumowa – drugi tom cyklu Świat Siedmiu Zwierząt.

Pierwsza na rynku ukaże się kontynuacja powieści Tern. Aliedora ukaże się 25. stycznia w cenie 51.35 zł. Oto oficjalny opis książki:

Aliedora Wenti jest szlachetnej krwi panną wysłaną na wychowanie do zamku Derkoor, należącego do zaprzyjaźnionego z jej rodziną rodu. Tam też, kiedy dorosła, wydano ją za mąż za młodszego syna señora Derrano. Posłuszna tradycji dziewczyna przyjęła swój los z pokorą. Jednak noc poślubna młodej pary nie wyglądała tak, jak mogłaby oczekiwać tego młodziutka arystokratka.

Poniżona Aliedora ucieka z zamku, szukając schronienia w rodzinnych stronach. Od tego momentu jej życie staje się nieustanną ucieczką przed zemstą prawowitego męża i jego rodziny.

Rozłam pomiędzy zaprzyjaźnionymi niegdyś rodami zapoczątkowany skandalem wywołanym ucieczką Aliedory, przeobraża się w wielką wojnę dwóch krain: Meodoru i Dolie. Wędrując przez zniszczony kraj, Aliedora doznaje wszelkiego zła tego czasu, zmaga się z zimnem, pragnieniem, głodem, napastliwością mężczyzn i prześladującą ją Zgnilizną. Dręczą ją pytania, na które nie zna odpowiedzi, ale coraz wyraźniej zdaje sobie sprawę, że to w niej tkwi coś, co wyróżnia ją spośród reszty ludzi. Szlachetna panna Aliedora Wenti okazuje się bowiem kimś zupełnie innym, niż wydawać by się mogło na początku, a spotkanie z trzyokim magiem Metchli powoduje, że bohaterka wkracza na drogę, z której nie ma odwrotu. Tam zaś czeka na nią… Tern.

16. lutego zaś odbędzie się premiera powieść Roberta Sawyera – Futurospekcja. Cena pozostaje nieznana. Poniżej umieszczamy opis książki dostępny na stronie wydawnictwa:

Znakomita powieść Roberta J. Sawyera, zdobywcy HUGO za Hominidów czy Nebuli  za Eksperyment terminalny. Na jej podstawie powstał popularny serial telewizyjny, emitowany przez stację AXN. Jak to jednak z serialami bywa, nawet tymi najlepszymi, ekranizacja nawet do pięt niedorasta literackiemu pierwowzorowi.

W trakcie eksperymentu w Zderzaczu Hadronów CERN dochodzi do dzwinego zdarzenia. Na niewiele ponad dwie minuty wszyscy tracą przytomność. A wielu naukowców ma realistyczne halucynacje, wizje, dotyczące ich własnej przyszłości, często bardzo odległej.

Wkrótce okazuje się, że zdarzenie to dotknęło całą ludzkość. Utrata przytomności spowodowała wiele katastrof i nieszczęśliwych wypadków.

Co z tego wyniknie dalej?


Profil redaktora Sonky


Opublikowano: