Premiera "Pamięci Ziemi" już dziś!

Już dziś do sprzedaży w całym kraju trafia powieść Orsona Scotta Carda pt. Pamięć Ziemi. Książka, która jest początkiem cyklu Powrót do domu, nie jest bynajmniej nową pozycją amerykańskiego pisarza - po raz pierwszy ukazała się w Polsce w 1994 roku. Dostatecznie dawno, by doczekać się wznowienia.

Kilka słów na temat ksiażki dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tą częścią twórczości Carda:

Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz chcą odzyskać wolność.

Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo – chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a przede wszystkim nie dopuścić do jej autodestrukcji. Do tej pory na Harmonii panował pokój, nie istniała niebezpieczna broń masowej zagłady ani technologia, która umożliwiłaby stworzenie takiej broni. Kontrolując bazy danych i ingerując w ludzkie umysły, sztuczna inteligencja – Naddusza – mógł bez problemów wypełniać swą misję.
Pojawił się jednak poważny problem. Naddusza odkrywa, że nie ma dostępu do części banków danych, a jego systemy mocy przestały działać prawidłowo. Natomiast na spokojnej dotychczas Harmonii ludzie zaczynają się buntować, myśleć o władzy, pieniądzach i podbojach…

Książka została wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka i jest dostępna w sugerowanej cenie 32 zł.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.