Moc Multimediów i Gości na Dniach Fantastyki 2011

Informacja prasowa organizatorów Dni Fantastyki 2011:

Niedawno informowaliśmy o naszych gościach z zagranicy - Ramseyu Campbellu i Stephenie J. Sansweecie. Teraz z przyjemnością donosimy o pierwszych – polskich nazwiskach gości którzy odwiedzą nasz konwent. Będą to między innymi Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz.

Pierwszy jest prozaikiem urodzonym w 1981 roku w Kolonii, jednak obecnie mieszka w Krakowie. Jest absolwentem prawa na UJ. Autor powieści „prawy, lewy, złamany" oraz „Gęba w niebie", a także zbioru opowiadań „Makabreski". Swoje opowiadania publikował zarówno w prasie (Science Fiction, Fantasy i Horror, Magazyn Fantastyczny, Ubik, Czachopismo), jak też w antologiach („2008. Antologia współczesnych polskich opowiadań", „City 1″, „Białe szepty"). Kazimierz Kyrcz to prozaik, poeta i policjant. Urodzony w 1970 roku w Człopie, nieomal od urodzenia mieszka w Krakowie, gdzie ukończył filologię rosyjską na UJ. Jego opowiadania znalazły się w antologiach „Księga strachu" (tom I i II), „Białe szepty", „Pokój do wynajęcia", „Czarna kokarda" i „City 1″. Współautor (razem z Robertem Cichowlasem) zbioru opowiadań „Twarze Szatana" oraz powieści „Siedlisko", „Koszmar na miarę" i „Efemeryda". W 2009 roku na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał anglojęzyczny film krótkometrażowy Head to Love wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana.

 

Wcześniejsza współpraca Kyrcza i Kaina zaowocowała zbiorami opowiadań grozy „Piknik w Piekle" oraz „Horrorarium".

Oprócz tej dwójki na dniach Fantastyki swoją obecność potwierdzili również Łukasz Orbitowski, Jakub Żulczyk, Stefan Darda, Łukasz Śmigiel, Robert Cichowlas, Andrzej Ziemiański, Andrzej Zimniak, Marcin Przybyłek, Jacek Inglot, Andrzej Drzewiński.

Jednak oprócz gości czekają również inne atrakcje. W tym roku dla miłośników multimediów przygotowaliśmy ich całą moc.

Idąc za ciosem postanowiliśmy ponownie zapewnić rozgrywkę w Rock Band 3, jednak tym razem do zabawy może włączyć się aż SIEDEM osób na raz (trzy mikrofony, dwie gitary, KLAWISZE i perkusja) – a to wszystko w najnowszej odsłonie tej przebojowej serii.

Przygotowaliśmy też stanowisko dla miłośników ciut innego brzmienia, bowiem na chętnych będzie czekać stanowisko z DJ Hero.

Poza grami muzycznymi będzie możliwość sprawdzenia w akcji najnowszych tytułów na wszystkie platformy i zmierzenia się w trybach sieciowych najsłynniejszych gier. W sumie na uczestników czekać będzie 16 stanowisk Xbox 360, 4 PlayStation 3 oraz Nintendo Wii.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.