Spotkanie autorskie z Witoldem Jabłońskim w Lublinie

Informacja prasowa stowarzyszenia Cytadela Syriusza:

 

16 sierpnia br. o godz. 17.30 w Lublinie odbędzie się spotkanie autorskie z Witoldem Jabłońskim. Miejscem spotkania będzie Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, filia nr 8 przy ul. Zuchów 2. Poprowadzi je Konrad Kowalski.

Witold Jabłoński - ur. w 1957 r. w Łodzi. W r. 1981 ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Dwa następne lata był sekretarzem Jerzego Andrzejewskiego. Pracował w Domu Teatru Łódzkiego Domu Kultury (1983/84) i Teatrze Nowym, w biurze organizacji widowni. W latach 1985/91 był redaktorem merytorycznym Wydawnictwa Łódzkiego w redakcji naukowej i literatury pięknej. Redagował m.in. pracę prof. Anny Kuligowskiej Scena Obiecana.

W r. 1988 zadebiutował prozą Gorące uczynki. W latach 1991/1995 utrzymywał się wyłącznie z pisania: tworzył wówczas serie popularnych biografii, pastisze powieści egzotycznych (wspólnie z Maciejem Świerkockim) i pastisz dalszego ciągu Trędowatej. W r. 1993 ukazywała się w "Dzienniku Łódzkim" w odcinkach współczesna powieść obyczajowa Polska klasa, pisana wraz z M. Świerkockim pod wspólnym pseudonimem "Maciej Witkowski".

W latach 1995/97 był pracownikiem "Gazety Wyborczej - Łódzkiej", a także redaktorem prowadzącym dodatek Tygodnik Kulturalny "Verte", gdzie publikował recenzje teatralne oraz eseje o teatrze, filmie i literaturze. Publikuje również eseje filmowe w miesięczniku "Kino". W prywatnym Studium Dziennikarstwa prowadził zajęcia z zakresu estetyki teatralnej i filmowej. Od r. 1996 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, w tym samym roku otrzymał nagrodę Towarzystwa Kultury Teatralnej za osiągnięcia w dziedzinie "prasa popularyzatorem teatru". W lutym 1998 r. został dyrektorem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Łodzi. Od marca 1999 r. był dyrektorem Śródmiejskiego Forum Kultury.

Posiada w swoim dorobku kilkanaście powieści, jak również tłumaczenia z języka rosyjskiego tak znanych literatów, jak: Kir Bułyczow czy Marina i Siergiej Diaczenko.

Organizatorem spotkania, które jest częścią cyklu Seminaria z Wyobraźni, jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: