Falkon promuje Lublin

Informacja prasowa organizatorów Falkonu 2013:

 

W tym roku Festiwal Fantastyki Falkon odbywa się pod hasłem Fantastyczny Atak Lublina, z jednej strony otwierając się na mieszkańców, z drugiej - zachęcając do odwiedzenia naszego miasta ludzi z całej Polski. Jednym ze sposobów ma być kręcony w ubiegłym tygodniu spot promujący Lublin jako miasto fantastyki.

Film jest realizowany przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy przyjechali na zaproszenie organizatorów, żeby pokazać drzemiącą w mieście fantastykę. Będziemy mogli zobaczyć Lublin z zupełnie innej perspektywy, na granicy realności i fantazji, jako miejsce, gdzie bogata wyobraźnia rozsadza szarą rzeczywistość. Efekt będzie można podziwiać w drugiej połowie września.

Festiwal Fantastyki Falkon odbędzie się w tym roku już po raz czternasty. Będzie miał miejsce na terenie Targów Lublin w dniach 8-11 listopada. Do dyspozycji organizatorów zostaną oddane obydwie hale o łącznej powierzchni ponad 10 000 m, na których odbędzie się około 600 atrakcji w kilkunastu blokach tematycznych.

Falkon to festiwal tworzony nie tylko z myślą o zadeklarowanych miłośnikach fantastyki, ale również dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić długi listopadowy weekend. Impreza cieszy się również coraz większym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom kreatywną rozrywkę, pobudzić ich wyobraźnię i rozwinąć zainteresowania.

* * *

Falkon to jeden z największych i najważniejszych w kraju festiwali poświęconych szeroko pojętej fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier z całej Polski. Program podzielony jest na kilkanaście bloków tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, a także stoiska wystawców.

Festiwal odbywa się rokrocznie w Lublinie, zawsze w listopadzie. Premierowa edycja miała miejsce w 2000 roku i wzięło w niej udział 430 osób – ostatnia, 13 edycja, gościła na Targach Lublin i liczyła 3000 uczestników z całej Polski.

Organizatorem Falkonu jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Więcej informacji na www.falkon.co.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.