Nautilus na Falkonie 2013!

Informacja prasowa organizatorów Falkonu 2013:

 

Rusza kolejna edycja „Nautilusa” - plebiscytu czytelników na najlepszy polski utwór fantastyczny wydany w 2012 roku.

Nagroda przyznawana jest od 2004 roku i można ją otrzymać w jednej z dwóch kategorii: najlepsze opowiadanie roku (utwory o objętości maks. 180 tys. znaków) oraz najlepsza powieść roku (utwory o objętości min. 180 tys. znaków).

Głosowanie trwa do 30 października i odbywa się za pomocą wiadomości SMS, wysyłanej pod numer 71480 (koszt jednego smsa to 1,23 zł brutto). Wiadomość powinna zawierać trzy wybrane pozycje z danej kategorii, z których pierwsza otrzyma 10 punktów, druga - 5 punktów, a trzecia - 2 punkty. Szczegółowe informacje na temat głosowania oraz listę pozycji wraz z przypisanymi im kodami można znaleźć na stronie festiwalu.

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na tegorocznym Falkonie! Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe statuetki, a na głosujących czekają pakiety nagród.

Nautilus został stworzony przez Roberta J. Szmidta, redaktora czasopisma „Science Fiction”. Od 2010 roku, w związku z przejęciem czasopisma „Science Fiction”, organizatorem nagrody było wydawnictwo Fabryka Słów. Od bieżącego roku Nautilus jest organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.