Nagroda Literacka Nautlilus 2013 - wyniki

Informacja prasowa Cytadeli Syriusza:

 

Szanowni Państwo,

Poniżej mamy zaszczyt zaprezentować wyniki plebiscytu Nagrody Literackiej Nautilus. Gala Nagrody, połączona z uroczystym ogłoszeniem wyników, miała miejsce podczas XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon 2013 w dniu 9 listopada 2013 r.

Kategoria powieść:

1. Stefan Darda "Czarny Wygon. Bisy" - 180 głosów
2. Luiza Dobrzyńska "Dusza" - 85 głosów
3. Jarosław Grzędowicz "Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4" - 42 głosy

Kategoria opowiadanie:

1. Maciej Lewandowski "Czarna Leliwa" - 210 głosów
2. Stefan Darda "Opowiem ci mroczną historię" - 117 głosów
3. Ex aequo 20 głosów:

  • Jakub Ćwiek "Writers INC"
  • Monika Sokół-Rudowska "Droga"
  • Robert M. Wegner "Jeszcze jeden bohater"

Nagroda Nautilus to coroczny plebiscyt czytelników na najlepszy polski fantastyczny utwór literacki wydany w danym roku. Została stworzona w 2004 przez Roberta J. Szmidta, redaktora naczelnego czasopisma "Science Fiction". Po przejęciu magazynu przez wydawnictwo Fabryka Słów nastąpiła roczna przerwa w edycji konkursu. Z tego powodu nie przyznano nagrody za utwory opublikowane w roku 2008. W roku 2010 przyznawanie nagrody wznowiono, jednak tylko na dwa lata. W związku z zawieszeniem wydawania „Science Fiction” Nagrody nie przyznano w 2012 roku za utwory wydane w roku poprzednim. Od 2013 roku opiekę nad Nagrodą sprawuje Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Wyniki ogłaszane są podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon w Lublinie.

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: powieść roku (utwory o objętości minimum 240 tys. znaków) i opowiadanie roku (utwory o objętości poniżej 240 tys. znaków). Głosowanie na nagrodę odbywa się poprzez system SMS.

Nazwa Nagrody pochodzi od okrętu podwodnego kapitana Nemo z dwóch powieści Juliusza Verne'a: „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” i „Tajemnicza wyspa”.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.